Życie z psem

3 sposoby na podglądanie psów w domu

Czy aby na pewno Twój pies nie wchodzi na meble? Śpi czy może szczeka na przechodzących sąsiadów? Co go niepokoi w ciągu dnia? Jest tylko jeden sposób by się dowiedzieć!

Masło zniknęło w tajemniczych okolicznościach! Czyżby moje roztargnienie doszło do zenitu i teraz gubię już nawet masło we własnej kuchni? Czy ukryłam je w jakiejś szafce pod hasłem „schowam tutaj żeby nie zapomnieć gdzie kładę”? Czy to może pierwsze oznaki szaleństwa?

Podejrzenie dość szybko jednak przeniosło się na psie mordki bacznie obserwujące przeszukiwanie kolejnych szafek.

Kiedy po raz pierwszy zginęło masło, chciałam wiedzieć kto się na nie połasił. Do momentu kiedy Milka była klatkowana na czas wyjścia, rozrabiak był łatwy do wykrycia – wszystkie podejrzenia padały (słusznie!) na Bonzika. Teraz, gdy Milson zostaje swobodnie w domu, wskazanie maślanego kradzieja nie jest już takie łatwe! Każde z nas obstawiało psa z przeciwnej drużyny – ja podejrzewałam Milkę, Kuba łypał na Bonza. Tych, którzy nie wiedzą, wprowadzę w tajniki naszej rodziny – kiedy się z Jakubem poznaliśmy, ja szłam przez życie z Bonzem, Kuba miał u boku Milkę. Do dziś jeśli któryś z psów coś przeskrobie, śmiejemy się, że to sprawka „tego twojego”. Stanowimy rodzinę nie tylko międzygatunkową, ale także patchworkową.

Pies się mnoży przez pączkowanie

Szybko okazało się, że oglądanie psich poczynań podczas człowieczej nieobecności to nie tylko moje marzenie. Aktualnie używam kamery Wifi, ale w komentarzach na instagramie podsunęliście swoje sposoby na monitoring psów w domu.

Jak oglądać psa zostawionego w domu?

Monitoruj za pomocą Skype’a

Aby oglądać psy przez kamerę w laptopie, wystarczy zostawić włączonego laptopa i zadzwonić z innego konta. Spokojnie, do odebrania rozmowy nie trzeba angażować psów (zwłaszcza, że nie wiadomo czy chciałyby wziąć udział w tym procederze gdyby tylko wiedziały). Potrzebujemy dwóch kont: jedno włączone na domowym komputerze i drugie, do którego logujemy się w pracy czy na telefonie. W programie tworzymy ustawienie, w którym połączenia z danego konta są automatycznie odbierane.

Na komputerze tworzymy nowe konto użytkownika, dedykowane wyłącznie do odbierania połączeń monitoringowych. Zaloguj się i w ustawieniach przejdź do zakładki „Rozmowy” – tu zaznacz “Pozwól na rozmowę ze mną osobom z Kontaktów”. Następnie przejdź do działu „Ustawień zaawansowanych”, gdzie w zakładce „Ustawienia rozmowy” zaznacz “Automatycznie odbieraj przychodzące rozmowy” oraz “Automatycznie uruchamiaj wideo podczas rozmowy”. Zadzwoń z aplikacji Skype na telefonie lub z pracowego komputera i voila! P.S. Warto wyłączyć dźwięk, żeby nie niepokoić podopiecznych dźwiękami z komputera.

Link ze szczegółową instrukcją znajdziesz tutaj.

Zamień stary telefon w narzędzie do monitoringu za pomocą aplikacji Alfred

Pamiętasz tego starego smartfona, którego żal się pozbywać „bo może się przydać”, mimo że już od dawna śmigasz na nowocześniejszym sprzęcie? Teraz nadeszła jego wielka chwila i, jako jeden z niewielu „przydasiów”, faktycznie odegra w Twoim życiu jeszcze jedną rolę. Będziesz do tego potrzebować konta Google. Na starym telefonie zainstaluj aplikację Alfred i zaznacz, że telefon pełni funkcję kamery. Aplikację zainstaluj równocześnie na nowym telefonie, a w ustawieniach zaznacz, że służy Ci do odbioru sygnału. Możesz m.in. mówić przez nią, nagrywać filmy czy robić zdjęcia.

Link ze szczegółową instrukcją znajdziesz tutaj.

Podłącz kamerę WiFi i rozsiądź się wygodnie

Opcja dająca największe możliwości i najprostsza, bo bez zbędnych kombinacji – po prostu instalujesz w domu kamerkę na Wifi i ściągasz firmową aplikację na telefon. My używamy kamery EzViz Mini-O i włączamy ją zawsze (no, prawie zawsze) na czas wyjścia z domu, gdy zostawiamy psom otwarty ogródek. Możliwość podglądania ich poczynań daje mi poczucie bezpieczeństwa i kontroli.

Więcej o testowaniu kamery w naszym wydaniu dowiecie się z wpisu: 5 powodów dla których warto obserwować psa przez kamerę WiFi.

A Wy, jak podglądacie swoje futrzane towarzystwo? <3

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Anastazja Szczukowska 21 czerwca 2018 at 08:59

    Raczej bałabym się zostawić włączonego laptopa, z kamerką ustawioną na psy :) Zdecydowanie najbardziej przemawia do mnie opcja z kamerką WiFI :)

  • Leave a Reply