Międzygatunkowa rodzina
Testy psich rzeczy, usług i miejsc

Agility – zestaw startowy od Tchibo

 Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Otrzymaliśmy od firmy Tchibo „Zestaw startowy Agility dla psów”. Bardzo mi się podoba, że zestaw zapakowany jest w dwie duże torby, które dzięki uchwytom można zarzucić na ramię albo przymocować do plecaka.

Jedna jest podłużna i zawiera drążki do slalomu i hopki, druga okrągła i mieści w sobie tunel. Trzecia, najmniejsza zmieści się do torebki bo zawiera jedynie części potrzebne do łączenia elementów ze sobą.

IMAG0027

1. Tunel
Przygodę z agility zaczęliśmy właśnie od tunelu. Początkowo Bonzo wchodził zaciekawiony, potem mu się odwidziało to wchodzenie i pracowaliśmy ze smaczkami na zachętę. Ogromną zaletą jest fakt, że możemy go przyczepić do podłoża z czterech stron. Dzięki temu mamy pewność, że tunel wraz z psem w środku nie poturla się znienacka. W torebce ze sprzętem do instalacji przyrządów znajdziemy 4 śledzie przeznaczone do mocowania tunelu.
SAM_2796
 
2. Stacjonata (Hopka)
Nasz ulubiony element zestawu. Jest bardzo fajnie zaprojektowany – drążek poprzeczny można przymocować na stałe lub położyć na półeczkach, tak że spadnie kiedy pies zahaczy o niego łapą. W dodatku możemy dowolnie regulować wysokość drążka, zaczynając właściwie od ziemi. Podoba mi się, to jak została rozwiązana sprawa montażu – w naszym woreczku z częściami do instalacji znajdziemy szpikulce, które wkręcamy (tak jak śrubę) w spód palików i całość wbijamy w ziemię. Dodatkowo są zabezpieczone plastikową ochronką, dzięki której nie dziurawią torebki.
 
3. Slalom
To była u nas najtrudniejsza sprawa. Bonzo nie do końca jeszcze łapie komendy „prawo” i „lewo”, ale miał dobre chęci i pięknie podążał za smaczkiem :) Paliki tak samo jak przy stacjonacie wbijamy w ziemię. Duży plus za łatwy montaż.
 
Ten i inne akcesoria dla psów można kupić w sklepie Tchibo jeszcze przez kilka tygodni. Link do oryginalnej strony produktu znajduje się TUTAJ.

 

Filmik ze stacjonatą
A tak można przymocować tunel do plecaka:)
Więcej produktów z kolekcji „Najwierniejsi Przyjaciele”:
Wpis ukazał się po raz pierwszy na blogu znajdującym się pod poprzednim adresem.

You Might Also Like...

1 Comment

  • Reply
    Psie Wędrówki
    25 lipca 2012 at 07:27

    z tunelem to widziałam że aby przyzwyczaić psa najlepiej go skrócić i stopniowo wydłużać .. gdybyśmy mięli kawałek ogródka to już byśmy trenowali :P

Leave a Reply