Gdzie na spacer?, Miejsca spacerowe, Na spacer pod Warszawą

Bronisławka koło Modlina

Rozległa łąka miedzy Narwią, a Wisłą z dojazdem komunikacją podmiejską.Jakiś czas temu zaszuraliśmy palcem po mapie i jak za dotknięciem magicznej różdżki znaleźliśmy świetne miejsce spacerowe w pobliżu twierdzy Modlin (BTW, o zwiedzaniu z psem terenu twierdzy Modlin poczytacie na 4plus8.pl). Rozległa łąka rozciągająca się między Narwią, a Wisłą – czegóż chcieć od życia więcej w weekendowy, leniwy spacer pod miastem?

DCIM100GOPROGOPR0911.

Dojazd

  Dojazd samochodem

Kierujcie się na współrzędne geograficzne: 52.460644, 20.731258

Adres w Mapach Google’a: Rolnicza 11, 05-180 Pomiechowo (dla posiadaczy nawigacji TomTom: pokazuje nam, że jest to miejscowość Aleksandrówka)

My zazwyczaj parkujemy samochód koło zabudowań w miejscu oznaczonym na mapie poniżej białą pinezką.

dojazd

Stacja PKP Modlin / Miejsce parkowania samochodu

 

Dojazd komunikacją podmiejską

Stacja: PKP Modlin

Czas przejazdu ze stacji Warszawa Centralna do Modlina do ok. 30 minut. My jeździmy samochodem ul. Mieszka w stronę Bronisławki i zjeżdżamy w ulicę Rolniczą, do miejsca zaznaczonego na powyższej, pierwszej mapie pinezką. Gdybym miała jechać pociągiem to poszłabym prawą stroną, wzdłuż ul. Mieszka w stronę Bronisławki szukając pierwszej możliwości przejścia na łąkę. Na ulicy nie ma dużego ruchu. Z tego co pamiętam, od rozwidlenia ul. Mieszka i ul.Rolniczej nie ma domów po prawej stronie, tu już zaczyna się łąka.

Google requires an API key to embed Google Maps. Enter your key in your Shortcodes option page under the "Maps" tab.

Roam free!

Mało znamy tak urokliwych miejsc jak Bronisławka. Teren przypomina Kamieńczyk, ale jest o wiele bardziej rozległy i zróżnicowany. Mamy tutaj drzewa, rozlewiska (w okresie jesiennym i wiosennym), zagajniki. Genialny teren na robienie zdjęć – gdzie okiem nie sięgnąć, wszędzie niebo i zieleń, żadnych słupów telegraficznych czy zabudowań na trasie do rzeki. Jeśli poruszamy się udeptaną, wijącą się ścieżką, może minąć nas czasem terenowy samochód należący do wędkarza (myśliwego/kłusownika? nie wiem?), ale ruch pojazdów jest tu minimalny.

DCIM100GOPROGOPR0960.

DCIM100GOPROGOPR0968.

DCIM100GOPROGOPR1014.

Zwierzyna

Dzikie zwierzęta wypatrzymy zazwyczaj z oddali dzięki małemu zalesieniu (wszak to łąka). Uważajcie jednak i miejcie w pogotowiu gwizdek dla odwołania awaryjnego. Ostatnim razem mimo, że zachowywaliśmy się dość głośno, tuż spod psich łap wystrzelił zając.

Spokojny wypoczynek

Ze względu na specyfikę nie jest to miejsce do spacerowania na długie dystanse – jeszcze nie zdarzyło nam się tu przedreptać więcej niż 3 kilometry, w przeciwieństwie do psów, które śmigają w te i we wte bawiąc się i węsząc. W okresie letnim to świetne miejsce na piknik.

Film najlepiej oddaje specyfikę miejsca. Zobaczcie czemu lubimy tu przyjeżdżać niezależnie od pory roku:

Previous Post Next Post

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply Martyna / Projekt Amstaff 2 marca 2016 at 12:11

  Po poł roku bez boksia i dwóch miesiacach z amstaffem zmienia sie perspektywa, miałam wrazenie, ze źle wykadrowałas zdjecie – ale jakto ? PwW ma zawsze taką dopracowaną dokumentację foto a tu psu paszczę obcieli w kadrze? ;) Choc w sumie, lepiej miec płaską gębe niz płaskodupie ;)

  • Reply Zosia od pieswwarszawie.pl 6 marca 2016 at 17:25

   Szczerze mówiąc też się dziwowałam nad urodą boksera patrząc na sto zdjęcie – no normalnie wygląda jak pies, któremu ucięło pół paszczy :D

 • Reply Życie z Psem 6 marca 2016 at 14:04

  Doceniam, że wam się tak chce z tymi psami jeździć ;) My cierpimy trochę na dwa-trzy miejsce na spacery i dalej raczej się nie zapędzamy.

  • Reply Zosia od pieswwarszawie.pl 6 marca 2016 at 17:27

   My takie łaziki jesteśmy, że lubimy eksplorować nowe trasy spacerowe, nowe tereny :) No i robimy to trochę dla psiej higieny psychicznej i żeby poznawały nowe zapachy – są potem mega-zmęczone, dobra nasza :D

   • Reply Życie z Psem 7 marca 2016 at 07:14

    Pozazdrościć ;) My jesteśmy maksymalnie niemobilni, więc zostaje komunikacja miejska. Musimy spróbować z pociągiem, ale nie mam pojęcia jak Legion to przyjmie. Albo współpasażerowie ;)

  Leave a Reply