Gdzie na spacer?, Miejsca spacerowe, Na spacer pod Warszawą

Michałowice k. Warszawy

Kasia, Figa, Bonzo i ja pojechaliśmy na wycieczkę do Michałowic koło Warszawy (pomysł na bieganie w tym miejscu wzięłyśmy od Pauliny, właścicielki firmy Merdu-Merdu, pozdrawiam!).

 Dojazd
 

 

Samochodem: 
– z Alei Krakowskiej jadąc w kierunku Janek, skręcamy w prawo na Puchały i dalej cały czas prosto tak jak droga prowadzi, aż dojedziemy do al. Topolowej. Tu możemy zaparkować na poboczu;
– jadąc Alejami Jerozolimskimi w kierunku Pruszkowa, skręcamy w Opacz-Kolonia na Michałowice-Osiedle i jedziemy ciągle prosto, aż ulica Regulska skrzyżuje się z aleją Topolową. Tutaj parkujemy.
Kasia zrobiła mapki naszej drogi ilustrujące powyższe instrukcje:
Do Michałowic
Pokaż DO: Michałowice na większej mapie
Z Michałowic
Pokaż Z: Michałowice na większej mapie
Pociagiem: 
(dziękuję Paulinie za pomoc w przygotowaniu poniższych instrukcji dojazdu)
– dojeżdżamy do WKD Reguły (20 minut z Dw. Centralnego). Wysiadamy, po jednej stronie torów jest ul. Regulska, a po drugiej Al. Powstańców Warszawy i tu właśnie się kierujemy, skręcamy przed urzędem gminy w lewo w ul. Kuchy, która przechodzi w al. Topolową. Po jakimś czasie po lewej stronie zobaczymy cmentarz, a za nim skręt w ul. Regulską, który mijamy i odbijamy w pierwszą ulicę po prawej stronie.
 
dojeżdzamy do WKD Michałowice, tu kolejno idziemy ulicami Jesionową, Cichą i Regulską, która prowadzi nas do al. Topolowej, gdzie skręcamy w lewo, a z alei zaraz pierwsza w prawo.
 
 
 

Krótki opis

 
Zaparkowałyśmy na ulicy Topolowej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Modrzewiową. Stąd poszłyśmy prosto w stronę Alei Powstańców Warszawy i skręciłyśmy w pierwszą ulicę w lewo. Po kilkuset metrach dotarłyśmy do stawu (zdjęcia 1 – 4) i tu zaczął się nasz bezsmyczowy spacer.
Charakterystyka terenu

 

Spacerowałyśmy przez 2,5 godziny głównie błotnistymi polami, trawiastymi ścieżkami wzdłuż strumienia, piaszczystymi drogami, ba! Zawędrowałyśmy nawet na opuszczone pole golfowe komorowskiego (od pobliskiego Komorowa, nie od prezydenta :>) klubu golfowego. W zasięgu naszego wzroku nie było żadnego lasu, ani zagajnika, za to w oddali mieniły się na słońcu dachy centrum handlowego w Jankach (zdjęcia 5, 6). Teren był bardzo podmokły, niezbędne okazały się kalosze (zdjęcia 5, 10, 11). Z ciekawostek – na skrzyżowaniu uli. Kasztanowej i Kolejowej (które miniecie jadąc od Al. Krakowskiej) stoi monumentalny Łuk Triumfalny Unii Europejskiej. Szalenie mnie rozbawił jego widok – wygląda absurdalnie stojąc po środku pól. Jego tajemnicę wyjaśniła Paulina w komentarzach – „Łuk triumfalny to wjazd do hotelu Venecia Palace ;) Polecam podejść bliżej. Hotel wygląda jak skrzyżowanie Łazienek z pałacem szejka.”
Zwierzyna

 

Na trasie spacerowej, którą sobie obrałyśmy nie spotkałyśmy żadnej zwierzyny. Jednak pełno jest tam rozstawionych ambon (zdjęcia 5, 6), a Paulina która zna te tereny mówi, że łatwo znaleźć tu bażanty, zające i sarny (cóż za smutek, trochę liczyłam na to, że choć tu będzie mało zwierząt). Faktycznie, kiedy wróciłyśmy do samochodu nagle z pobliskich drzew zerwały się dwa wielkie bażanty, co przyprawiło mojego psa niemal o zawał. Tutejsi myśliwi są podobno sympatyczni i dobrze żyją z psiarzami.
Kąpiele

 

Figa nie mogła odmówić sobie tej przyjemności i przekąpała się w płytkim strumieniu biegnącym wzdłuż ścieżki (zdjęcia 6, 7, 13). Sunia sięga do połowy łydki, więc większe psiaki też będą mogły zakosztować bezpiecznej zabawy w wodzie bez obaw o utopienie :D
Inne ludzia

 

Mimo tego, że trafiłyśmy do Michałowic w ciepły, pogodny dzień podczas przerwy świątecznej, tłumów nie było. Podczas naszego niedzielnego spaceru spotkałyśmy dwie grupy rowerzystów, kilku myśliwych (?) oraz dwa psy z opiekunami.
No dobra, wiadomo, że piękno okolicy, jej wady i zalety najlepiej oddadzą zdjęcia i mapa:

Zdjęcia

Mapa naszej trasy zarejestrowana przez Endomondo

 

Porady
> Weźcie kalosze lub inne wodo- i błotoodporne buty jeśli wybieracie się w okresie jesiennym, zimowym lub wiosennym.
> Polecam parkowanie na alei Topolowej.
> Uwaga na kleszcze! Figa przyniosła do domu trzech pasażerów.

Wpis ukazał się po raz pierwszy 30.12.2013 r. na blogu pod poprzednim adresem i stąd też pochodzą poniższe komentarze:

Komentarze (11)

0

Awatar Gość

Gość· 23 tygodni temu

Dla niezmotoryzowanych – 20 minut wukadką z Centralnej.

1 odpowiedź · aktywny 23 tygodni temu

0

Awatar Pies w Warszawie

Pies w Warszawie· 23 tygodni temu

No właśnie, zaraz napiszę instrukcję :)
Ale super miejscówa! :)

Zwierzyny to tam trochę jest. Sporo bażantów, są zające i niestety trafiają się sarny. Myśliwi są sympatyczni i nigdy nie było problemów z ich strony.Pole golfowe to jakoś niedawno się tam pojawiło. Jeszcze na jesieni były haszcze ;)

A łuk triumfalny to wjazd do hotelu Venecia Palace ;) Polecam podejść bliżej. Hotel wygląda jak skrzyżowanie Łazienek z pałacem szejka.

1 odpowiedź · aktywny 23 tygodni temu

0

Awatar Pies w Warszawie

Pies w Warszawie· 23 tygodni temu

Eh, człowiek raz w życiu chce być rozkosznie naiwny i udawać, że zwierzyny nie ma, ale widzę że z Wami się nie da :D Trochę na szybko pisałam ten post wczoraj, zara poprawię co trza. Ten łuk triumfalny mnie naprawdę powalił, nie spodziewałam się że tam stoi jakiś hotel pośród tych pól.
Fajne miejsce. Ale pewnie zwierzyna tam jest. Jednak ciężko znaleźć wiekszy teren gdzie jej nie ma ;). Pozdrawiamy z Berkiem :)

1 odpowiedź · aktywny 23 tygodni temu

0

Awatar Pies w Warszawie

Pies w Warszawie· 23 tygodni temu

Niech Berek i Ewa będą od nas również pozdrowieni ;)
pola, woda, ulubione klimaty mojego Niko ;) jutro muszę go wyciągnąć do lasu :)

1 odpowiedź · aktywny 23 tygodni temu

0

Awatar Pies w Warszawie

Pies w Warszawie· 23 tygodni temu

No, dziś dłuższy spacer w sam raz zmęczy psa przed ciężką nocą (chyba że Niko nie zwraca uwagi na fajerwerki?)
Czy napis na szeleczkach Bonza jest świecący w ciemności?

1 odpowiedź · aktywny 22 tygodni temu

0

Awatar Pies w Warszawie

Pies w Warszawie· 22 tygodni temu

Niestety nie :’C
Tylko napisy „Julius K-9” które idą w zestawie z szelkami świecą w ciemności
Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply