Gdzie na spacer?, Na spacer w Warszawie

Pole Mokotowskie

Najpopularniejsze miejsce na spacer w Warszawie.

[printfriendly]
Dojazd:
stacja metra – Pole Mokotowskie
autobusy – 119, 130, 167, 168, 218, 174, 700
tramwaje – 17, 33
przystanek – Metro Pole Mokotowskie
Bezpłatny parking znajduje się od strony ul. Batorego.

 

Najpopularniejsze miejsce na spacer

 

Ten teren zieleni cieszy się ogromnym powodzeniem wśród warszawskich psiarzy, którzy w weekendy, zwłaszcza, gdy pogoda dopisuje, zjeżdżają się ze wszystkich stron ze swoim czworonożnym przybytkiem. Na wspólny spacer można umówić się na lokalnej, fejsbukowej grupie Psie spacery na Polach Mokotowskich.

 

Pole Mokotowskie to park bardzo popularny i jest tu wiele szybko jadących rowerzystów, biegaczy, głośno krzyczących dzieci czy osób jeżdżących na rolkach – jeśli nie panujemy nad psem spuszczonym ze smyczy lub wiemy, że jego zachowanie może być uciążliwe dla innych osób korzystających ze wspólnego terenu – lepiej będzie udać się się z nim na teren mniej uczęszczany, np. w okolice ulicy Rokitnickiej.

 

Najwięcej psich grup znaleźć można przy ulicy Rostafińskich. To taki stały punkt psiurskich spotkań, kiedy ktoś chce zsocjalizować psa, zwykle udaje się właśnie w to miejsce parku.

Po środku Pól znajduje się zbiornik wodny, w okresie letnim oblegany przez piesy. Niestety trzeba uważać – jest tu zamknięty obieg wody. Zwierzę może zachorować po kąpieli w związku z obecnością bakterii i wirusów w zbiorniku.

Pracownik Wydziału Ochrony Środowiska poinformował mnie, że właściciel, który puszcza psa luzem na Polu Mokotowskim może otrzymać mandat (czytaj więcej TU). W praktyce panuje tutaj niepisane przyzwolenie na spuszczanie psa ze smyczy.

 

 

Przyjazne psom knajpy

Znajdują się tu cztery puby – Tola, Bolek, Lolek, Merlin oraz amerykański Jeff’s. Nas interesują Bolek, Lolek i Tola. Do dwóch ostatnich wpuszczają z psami bez problemu, a w Bolku zadowolimy się w lato sporym ogródek – tam też można usiąść z psiakiem.
Lolek to przede wszystkim dania z grilla i piwo. Jest miejsce dla niepalących.
Tola to piwo, karaoke i małe przekąski.
Bolek ma w swojej ofercie smaczne pizze i grillowane mięso, jest chyba największym lokalem na polach.
Więcej miejscach przyjaznych psom znajdziesz TUTAJ.

 

Dodatkowe informacje

W pobliżu pubu Lolek znajduje się pomnik Szczęśliwego Psa (zobacz więcej TU).
Lajka

Lajka, fot. E. Spaltabaka

Psie Sprawy Warszawy

_IMGP2283

Psie Stacje, z których można pobrać worki na psie ku znajdują się przy wejściach do parku i przy głównych alejkach.

  • skrzyżowanie ul. Rostafińskich z ul. Żwirki i Wigury
  • przy restauracji Jeff’s
  • obok pubu Merlin
  • na skrzyżowaniu przy pubie Tola

Wpis ukazał się po raz pierwszy w 2012 roku na blogu znajdującym się pod poprzednim adresem.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Aga DingDog 17 kwietnia 2016 at 17:16

    Hej kachani psiarze! :-)Słyszeliście o aplikacji Dingdog?Ty i Twój pies lubicie spacerować brzegiem rzeki? Biegać po łakach, czy może lubicie spokojnie chodzić po parku? Od teraz nie musicie spacerować sami i możecie znaleźć ludzi ze swojej okolicy. Dzięki tej aplikacji Twój pies nie będzie musiał sam chodzić na spacery i zawsze będzie miał kumpli do zabaw. Zainstaluj darmowa apkę w swoim telefonie i zaproś na wspolny spacer! Będzie nas wiecej! Czekamy na zaproszenie! Do zobaczenia :-)

  • Leave a Reply