Zestawienia

Najciekawsze psie linki – luty 2015

Przydatne, poruszające i słodkie artykuły, które przeczytałam w lutym.


W dawnych czasach na szpalcie po prawej stronie znajdował się spis blogów, które czytam. Lista w tzw. międzyczasie rozrosła się do niebotycznych rozmiarów, zajmując milion miejsca na blogu, dlatego zdecydowałam się ją wyłączyć. Jedna osoba narzekała nawet na taki obrót sprawy w styczniowej ankiecie :). W zamian wracam teraz z co miesięcznym spisem linków do wpisów na blogach, które wniosły coś ważnego do mojego psiego życia. Z racji specyfiki tego zestawienia będę podróżować częściej po nowych blogach w poszukiwaniu interesujących treści, na co już się bardzo cieszę :)

1. Psie wędrówki – Nie szata zdobi karmę

Fado w konsultacji z Braćmi Chart stworzył opis produkcji psiej karmy – czym się różni wytworzenie karmy suchej, od mokrej w puszkach i batonów w folijkach.

fado

2. Pies Berek – Mój pies nie używa kagańca

Pewnie, żaden pies sam go sobie nie nakłada. Ale co ty próbujesz udowodnić nie przestrzegając przepisów komunikacji miejskiej? Twój pies jest łagodniejszy niż pozostałe? A może prawo Ciebie nie dotyczy?

berek

3. Polona – Zaginione psy w XVIII Warszawie

Przegląd Cyfrowej Biblioteki Narodowej ma swojego bloga, a na nim przegląd ogłoszeń o zaginionych psach, jakie dawano do warszawskich gazet w czasach kiedy wierzono w chorobę kołtuna.

polona

4. Śledź też pies – Psiarzu nie jesteś sam

Czyli to, co dręczy nas w zachowaniach innych psiarzy. „Ale mój pies jest mały…”, „Ja nie potrzebuję smyczy na spacerze…”, „On chce się tylko przywitać…”. Brzmi znajomo?

sledztezpies

5. My Heart Chakra – Tu mieszka psiarz

Uroczy wpis o tym po czym poznać obecność psów w mieszkaniu. U Heart Chakry goście już w przedpokoju mogą zorientować się po szeleczkach wiszących na psim haczyku oraz grafice „Keep calm and walk the dog”. Jeśli odważą się zajrzeć dalej, ich oczom ukażą się kolejne psie gadżety.

myheartchakra

6. Niuchacz – Spis piłek do ćwiczeń z psem

Ćwiczenia z psami na piłkach rehabilitacyjnych stają się coraz popularniejsze. Tutaj znajdziecie porady i wskazówki dla początkujących – jak wybrać piłkę, w jaki sposób dobrać ćwiczenia oraz daty seminariów piłkowych na rok 2015.

niuchacz

7. LifeManagerka.pl – wpływ psa na zdrowie

O tym ile zalet dla naszego organizmu ma okoliczność posiadania psiaka i zajmowania się nim w należyty sposób. Samo zdrowie!

lifemanagerka

8. Nie Taki Pies – Właściciel psa to cham?

Asia zwróciła uwagę Państwu, którzy zostawili Jack Russela na pół godziny pod przychodnią. Zgadniecie z jaką reakcją się spotkała? Podziwiam ją, że się nie tylko zainteresowała losem pozostawionego samemu sobie psiaka, ale także odważyła się powiedzieć głośno co myśli o zachowaniu pary z dzieckiem.

nietakipies

9. Futra Specjalnej Troski – Karma MANK

Wahałam się czy wstawiać ten link, bo nie lubię robić reklamy produktom, których nie cenię. Zdecydowałam się jednak, bo wiem ile Karolinę kosztowało napisanie tej recenzji, jak fatalnie układała się współpraca z producentem i jak wątpliwe są jego wyjaśnienia. Ku przestrodze.

furaspecjalnejtroski

Previous Post Next Post

You Might Also Like

16 komentarzy

 • Reply Agnieszka 5 marca 2015 at 08:24

  Ale fajny nowy cykl <3 miło się w nim znaleźć, dziękuję! Tak mi przyszło na myśl, że przyjemnie patrzeć z jakim zaangażowaniem rozwijasz bloga i jak to miejsce wypełnia się coraz większą ilością wartościowych treści. Kibicuję bardzo!

  • Reply Pies w Warszawie 5 marca 2015 at 09:10

   Uczę się od najlepszych, w tym, uwaga uwaga, Agnieszko od Ciebie :) Dziękuję za kciukanie, to daje powera!

 • Reply Stefan the Boxer 5 marca 2015 at 09:29

  Nr. 3 jest świetny, udostepniało go wiele osób, niekoniecznie pso-maniaków. Nas natomiast powalił test piłek – wygibasy nie do ogarnięcia w naszym wykonaniu.

  • Reply Niuchacz 9 marca 2015 at 09:19

   Heloł- dla każdego piłki sa! Nie musicie od razu ćwiczyć na małej piłce, ale zacząć od czegoś duzego, stabilnego! A wszystko inne juz pójdzie łatwiej :)

 • Reply marieanne 5 marca 2015 at 09:50

  Aż się zaczerwienilismy (tak tak, Śledzie też się czerwienią – mentalnie) :-) Dziękujemy za wyróżnienie :-)

  Pozdrawiamy!
  Śledź też pies

 • Reply Heart Chakra 5 marca 2015 at 09:56

  Jejku jej! Dziękuję bardzo za wyróżnienie! <3

 • Reply Aleksandra Urban 5 marca 2015 at 14:56

  Super, czekam na dalszą cześć :D
  Ja ze swojej strony mogę dodać tylko recenzję, która bardzo mi się spodobała:
  http://whitecouchpotato.blogspot.com/2015/03/planet-dog-orbee-tuff-raspberry.html

  • Reply Zosia Kwiatkowska 12 marca 2015 at 18:49

   Dzięki Ola, White Couch Potato robi cudowne zdjęcia, aż się człowiek napatrzeć nie może :)

 • Reply AniaG 8 marca 2015 at 22:45

  Zosiu pierwszy raz tu jestem i naprawdę świetny blog. Sama kocham zwierzaki, od dziecka mi towarzyszyły, zwłaszcza, że mój tata przez X lat miał sklep zoologiczny. W domu był zawsze psiak, ale obecnie mam kota i to nie w Warszawie tylko w Londynie. Kto wie może kiedyś… Życzę dalszych sukcesów.
  Pozdrawiam ciepło Ania

  • Reply Zosia Kwiatkowska 12 marca 2015 at 18:47

   Dziękuję Aniu bardzo! Dużo czułości dla londyńskiego kociska :)

 • Reply Niuchacz 9 marca 2015 at 09:20

  Dziękujemy serdecznie za wyróżnienie- a jak Wam idzie ćwiczenie? ;)

  • Reply Zosia Kwiatkowska 12 marca 2015 at 18:45

   No właśnie aktualnie nie idzie… Dotarłam do ściany i nie mam pomysłu jak powiedzieć Bonzowi że ma całkiem wejść na piłkę – nie obiegać, przeskakiwać. 4 łapami wchodzi na nią tylko z góry, z łóżka. Z poziomu podłogi – no way. Macie może pomysł gdzie szukać instrukcji dla totalnych żółtodziobów?

   • Reply Niuchacz 13 marca 2015 at 09:11

    A potrafi wejść 4 łapkami na jakiś inny przedmiot, niższy i bardziej stabilny?

    • Reply Zosia 13 marca 2015 at 10:25

     Tak, wskakuje na niższy stolik, na ławki, murki.

    • Reply Zosia Kwiatkowska 13 marca 2015 at 10:26

     Tak. Bez problemu wchodzi na niski stolik, ławkę, murek. Hm.

     • Niuchacz 13 marca 2015 at 13:48

      hmm… może warto udać się w takim razie na seminarium- chyba jutro jest w warszawie Patrycja Kowalczyk, może jeszcze się załapiecie na obserwatorów, a ona super rozwiązuje takie zagadki :)

  Leave a Reply