Z życia psiarki

Zmiany na blogu

Jak zapewne większość z Was zauważyła przeniosłam bloga na samodzielny serwer. Dzięki temu zyskałam większe możliwości ingerencji w wygląd i funkcje strony. Na blogu zaszły zmiany, które pokrótce opiszę dla łatwiejszego poruszania się po witrynie.

1.Blog funkcjonuje teraz pod jednym adresem – pieswwarszawie.pl. Przedtem obowiązywały dwa adresy – domena pieswwarszawie.pl oraz pieswwarszawie.blogspot.com. Obecnie adres blogspotowy posiada automatyczne przekierowanie, które pokieruje Was na dobrą stronę, nawet jeśli traficie przypadkiem na stary adres.

2. Nowy system komentarzy Disqus. Pozwala on na logowanie się za pomocą konta Facebookowego (a także za pośrednictwem innych portali społecznościowych), czego brakowało w systemie Intense Debate, który funkcjonował na blogu przez ostatnie pół roku. Niestety wraz z przenosinami utracone zostały komentarze pod wpisami z ostatnich kilku miesięcy, nad czym bardzo lamentuję. Może uda mi się wymyślić sposób na wyeksportowanie plików i komentarze wrócą.

3. Przy starszych wpisach na razie brakuje miniaturek zdjęć wyświetlających się obok tytułu. Pracuję nad tym. Chwilowo mogą nie wyświetlać się również zdjęcia w treści artykułów. Cóż, nad tym też pracuję. Wychodzę z założenia, że perfekcyjne jest przeciwieństwem zrobionego, dlatego wolałam wypuścić w świat uaktualnioną wersję bloga wymagającą kilku poprawek, niż czekać kolejne miesiące zanim wszystko poprawię.

4. Jak mawiał Kant – „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Strona będzie się stale rozwijać. Jej wygląd pozostanie taki, jaki jest obecnie, pojawiać się się będą w miarę upływu czasu nowe funkcje i odnośniki.

5. Zmniejszyła się liczba kategorii wpisów. Obecnie artykuły umieszczane będą w 10 kategoriach – DIY to zbiór pomysłów na psie akcesoria i posiłki, które można wykonać samodzielnie w domu. W konkursach znajdziecie wszystkie dotychczasowe akcje z nagrodami. Opinie i doświadczenia dotyczą moich obserwacji wynikających z doświadczeń, znajdziecie tutaj taki wpis jak O zostawianiu psa pod sklepem, czy dywagacje na temat tego Gdzie sikać psem. Kolejną kategorią jest poradnik, czyli zestaw przydatnych informacji (np. Twój pierwszy pies w Warszawie – FAQ). Psia turystyka to opisy terenów na które warto się wybrać z psem, a także przedstawienie znanych miejsc z perspektywy osoby zapsionej.W psich wydarzeniach znajdziecie opisy eventów organizowanych z myślą o właścicielach psów. Sport i zabawa to kategoria przeznaczona dla wpisów dotyczących aktywnego spędzania czasu z psem z wykorzystaniem hulajnogi, czy roweru. Testy produktów – zdarza nam się używać różnych zabawek i gadżetów, a wrażenia ukazują się w tym właśnie dziale. Z życia psiarki to kategoria dość obszerna – znajdziecie tutaj zarówno historię o tym jak Bonzo poleciał za sarną (shame on me), jak i zdjęcia mojej lalki – mopsa.

6. Przy każdym wpisie istnieje możliwość „szczeknięcia dalej”, czyli polubienia i udostępnienia artykułu.

7. Na stronie dostępny jest link do projektu Zakundluj się, który współtworzymy z rysowniczką oioliv. W sprzedaży są torby, koszulki i kubki dla zapsionych :)

Previous Post Next Post

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Anita R 23 kwietnia 2014 at 19:57

    Super zmiany poza systemem komentarzy, którego szczerze nie znoszę (długo się ładuje i często „gubi” moje komentarze)

    • Reply Pies w Warszawie 23 kwietnia 2014 at 20:02

      Kurczę, mam nadzieję że tego uniknę jakoś. Nie po to się przenoszę do Disqusa żeby mi tu szwankował :)

    Leave a Reply