O mnie i o blogu

Międzygatunkowa rodzina – czyli o zrównoważonym stylu życia

Blog Międzygatunkowa Rodzina jest o harmonijnym życiu w rodzinie ludzi, zwierząt i roślin. Intryguje mnie tworzenie przestrzeni do życia przyjaznej nie tylko dla ludzi. Wierzę, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, a kluczem do dobrego życia są dobre relacje.

#psilajf

To przede wszystkim blog o życiu z dwoma dużymi psami. Psa można po prostu mieć – sypać suchą karmę z marketu i wychodzić na spacer 3 razy po 10 minut wokół bloku. Ale jest też inna droga – z psem można żyć: totalnie, świadomie i na sto pro. Psiarzem nie stajemy się to od razu, ale jest to proces, który powoli wpływa na kolejne sfery naszego życia. Do psa dopasowujemy miejsce zamieszkania, rodzaj samochodu, noclegi podczas podróży i termin wyjazdu. Życie z psem to cały lifestyle, który opisuję na blogu.

#girlboss

Poza opieką nad psami, mój czas wypełnia tworzenie marki akcesoriów dla, a jakże, psów, pod nazwą Warsaw Dog. Nazwa pochodzi od poprzedniej nazwy tego bloga, która brzmiała Pies w Warszawie. W firmie zajmuję się m.in. doradztwem i obsługą dwu- i czworonożnych klientów, projektowaniem nowych wzorów, komunikacją social media i mnóstwem niewidocznej z zewnątrz roboty. Prowadzenie własnej działalności wymaga ode mnie obowiązkowości, sumienności, profesjonalizmu, ale przede wszystkim wyzwala we mnie mnóstwo kreatywności! Praca jest czasochłonna, ale nabyte w firmie umiejętności pozwalają mi się rozwijać jako blogerka.

Psst! Z racji profilu działalności firmy, nie nawiązuję współpracy dot. testowania akcesoriów spacerowych. W obecnej sytuacji ocena produktów z tej samej półki, mogłaby być odebrana jako stronnicza.

#przeprowadzkanawieś

Aktualnie mieszkamy w małej kawalerce, ale szykujemy się do przeprowadzki na wieś do siedliska leżącego 50 km od Warszawy. Przeprowadzka z miasta na wieś, budowanie domu w konstrukcji szkieletowej i wyposażenie wnętrz to tematy, które stają się naszym udziałem.

#antropologiazwierząt

Obszar badań antropologii zwierząt obejmuje relacje między człowiekiem, a zwierzęciem, a także miejsce człowieka i innych zwierząt we współczesnym społeczeństwie. Czuję się częścią tego nurtu i chcę rozpowszechniać perspektywę nieantropocentryczną. Rozwijam się stale w tym kierunku, by dać czytelnikom to, co najważniejsze – w tym celu m.in. ukończyłam kurs „Zwierzęta, gender i kultura. Perspektywa ekologiczna, etyczna i krytyczna”. Jeśli i Ty odczuwasz przyjemny dreszczyk emocji zgłębiając antropologię zwierząt, zacznij od listy książek w duchu animal studies.

Blog

Bloga prowadzę od 2011 roku.

W 2015 r. zaangażowałam się w udział w konkursie na Bloga Roku. W wyniku głosowania czytelników, blog dostał się do dziesiątki finalistów w kategorii „Pasje i Twórczość”.

Na jesieni 2017 roku przeprowadziłam rebranding nazwy z Pies w Warszawie na Międzygatunkową Rodzinę, rozszerzając tematyczny zakres działalności. Blog Międzygatunkowa Rodzina skierowany jest przede wszystkim do osób podobnych mi – kobiet prowadzących aktywny styl życia, dla których pies jest nieodłączną częścią życia, świadomych swojej sprawczości, przedsiębiorczych i wrażliwych na otaczający świat.

Z przyjemnością nawiążę współpracę reklamową jeśli promowane produkty i usługi będą dotyczyły poruszanej na blogu tematyki i wpasują się w mój styl życia. Każdą ofertę traktuję indywidualnie i dokładam wszelkich starań, aby wspólnie z klientem wypracować jak najlepsze działania promocyjne, na których zyskają zarówno marka, jak i czytelnicy bloga.

Zainteresowanych zachęcam również do odwiedzenia fanpage’a bloga Międzygatunkowa Rodzina.

Zapraszam do kontaktu przez wysłanie wiadomości na adres – zosia@miedzygatunkowarodzina.pl

 Przykładowe działania marketingowe

Dodatkowe umiejętności i wiedza

W marcu 2018 roku ukończyłam kurs Warsztaty dziennikarskie z tworzenia treści na strony www i zgodnie z zasadami SEO organizowany przez Uniwersytet Warszawski. Nabyte umiejętności tworzenia artykułów zgodnych z zasadami SEO ułatwiają zdobycie wysokiego miejsca w wyszukiwarce.

Sprzęt, którego używam

Aparaty, którymi fotografuję to:

 • Canon G7X
 • Canon EOS 5D Mark II
 • telefon OnePlus Two z aparatem głównym 13 Mpix (nagrywanie 4K)

4 komentarze

 • Reply TomekCzajkowski 29 lipca 2015 at 19:42

  Współpracowałem z Zosią i blogiem Pies w Warszawie przy projekcie dla Accor Hotels [http://miedzygatunkowarodzina.pl/testy-recenzje/misja-novotel-poznan-malta/]. Profesjonalizm i zaangażowanie od samego początku zadecydowały o wyborze PwW do tej kampanii. Później okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Po pierwsze z „testu” hotelu Novotel w Poznaniu powstały świetne i rzetelne materiały, a po drugie mam poczucie, że czytelnicy bloga to dokładnie te osoby, do których była skierowana informacja – zabierzcie swoje zwierzaki ze sobą do naszych hoteli.

  Nie znam Zosi osobiście, ale założę się, że jest tak samo wyjątkową osobą jaką jest w kontaktach biznesowych i jak prowadzi bloga. Jeśli zastanawiacie się z jakim blogiem warto współpracować, to jest właśnie odpowiedź. Polecam!

  Tomek Czajkowski
  Grupa Havas Media

  • Reply Zosia od pieswwarszawie.pl 30 lipca 2015 at 05:48

   Tomek, wielkie dzięki za takie ciepłe słowa raz jeszcze. Normalnie mam ochotę wydrukować i powiesić sobie w ramce :) Współpraca z Tobą i Accor Hotels była czystą przyjemnością i przy okazji świetną zabawą, także wszyscy jesteśmy wygrani :)

 • Reply Robert 5 stycznia 2019 at 06:36

  Cześć. Z wpisów na Facebooku wynika, że spędzacie w Pieninach dni i noce. W związku z tym, czy możecie wskazać, polecić „psiolubne” miejsce, gdzie mógłbym się zatrzymać i spędzić tam klika dni. Serdecznie pozdrawiam. Robert (Bydgoszcz).

  • Reply Zosia Kwiatkowska 13 stycznia 2019 at 18:54

   Cześć Robert, my spaliśmy u teściowej, więc Ci nie pomogę, ale zajrzyj na piesnaurlopie.pl – tam znajdziesz listę miejsc, w których można nocować z psem.

  Leave a Reply