Międzygatunkowa rodzina
Bez kategorii

Podcast: Jak zacząć wyprowadzać psy w schronisku? [AKTUALIZACJA]

Know-How w pigułce. Wszystko o spacerowaniu psów w Schronisku na Paluchu.

[AKTUALIZACJA]

UWAGA! Wszystkie aktualne zasady wyprowadzania psów w Schronisku na Paluchu znajdują się pod TYM LINKIEM.

Przed Wami, tadam, tadam, pierwszy odcinek podcastu. Od dawna chciałam nagrywać rozmowy na około-psie tematy i wrzucać je do internetu, a teraz wreszcie wpadł mi do głowy świetny temat i merytoryczna rozmówczyni pod ręką. Z Kasią znamy się od kilku lat, więc poproszenie o rozmowę przeszło bezboleśnie, materiał nagrałyśmy na kanapie, przy herbacie, z kasiną Figą na kolanach. Warunki idealne na pierwsze nagranie.

W tym odcinku rozmawiamy o tym jak zacząć wyprowadzać psy w schronisku – Kasia opowiada o swoim pierwszym kontakcie ze schroniskiem w dziecięctwie, który zakończył się grupowym rykiem, o zapuszczaniu żurawia do schroniska, o strachu, o odwadze i trzymaniu emocji na wodzy. Podpowiada co zabrać ze sobą do schroniska i w co się nigdy nie ubierać.

 Przydatne linki:

W Schronisku na Paluchu funkcjonuje grupa zadeklarowanych wolontariuszy, którzy zarządzają harmonogramem spacerów na terenie przydzielonego im rejonu. Na Paluchu przebywa ok. 1400 psów. Wolontariusze ubrani są w pomarańczową kamizelkę i posiadają identyfikator.

Jako osoba pomagająca w wyprowadzaniu psów zgłaszasz się do biura, przedstawiając dowód osobisty. Wypełniasz krótki formularz i otrzymujesz tymczasowy identyfikator uprawniający do wyprowadzania psów na spacer. Do boksów z psami ruszasz z wolontariuszem.

Zasady:

  • Psy wyprowadza się boksami. Jeśli w boksie są 4 psy, to potrzebne są 4 osoby do wyprowadzania (np. 2 wolontariuszy + 2 pomocników). Wolontariusze prowadzą harmonogram spacerów i wskazują, które kojce będą wyprowadzane danego dnia.
  • Psy nie zbliżają się do siebie na spacerach, chyba że wolontariusz na to pozwoli. Bywa tak, że psy nawet z tego samego boksu tolerują się będąc w zamknięciu, ale na spacerze dążą do bójki.
  • Psa z boksu wydaje wolontariusz – Twoja rola polega na odebraniu psa na smyczy i udaniu się do wyjścia, na spacer.
  • Pies prowadzony na spacer nie może dotknąć ciałem mijanych kojców. W przeciwnym razie może zdarzyć się, że pies straci ucho/ogon.
  • Psy z tego samego boksu wracają do niego razem.

Spacery odbywają się na terenie przy Schronisku na Paluchu, ul. Paluch 2, Warszawa (dojazd autobusem 124 z P+R Al. Krakowska) w godzinach 12 – 17.

You Might Also Like...

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DZIABONG CleoAzbestValeriePiesologia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piesologia
Gość

Super sprawa :D Ja już organizuję sobie czas tak, żeby pomóc schroniskowym psiakom ;D

Valerie
Gość
Valerie

Niefajne jest to, że trzeba być pełnoletnim żeby pomagać w schronisku :/ Jest naprawdę wiele osób, które mają pasję i z chęcią pomogłyby w wyprowadzaniu psów czy czyszczeniu boksów, ale nie mogą ze względu na wiek, a byliby wspaniałymi pomocnikami… Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni.

niedoskonaly.blogspot.com

Azbest
Gość
Azbest

W Azylu można wyprowadzać będąc niepełnoletnim, a taka reguła jest też zależna od danego schroniska.

DZIABONG Cleo
Gość

Kiedyś regularnie wyprowadzałam psy z Azylu pod Psim Aniołem. Pamietam pierwszą wizytę tam i…SZOK. Nie mogłam spać w nocy, tak mnie dręczyło ludzkie okrucieństwo. Później się znieczuliłam i skupiałam na tych chwilach radości psiaków kiedy mogły sobie pospacerować. Nie ukrywam, że czasami byłam wleczona ;) ciekawe doświadczenie, Azyl ma specjalne miejsce w moim sercu :)