0
Życie z psem

Projekt Miasto Psów

czyli „Hurra!” dla psów w przestrzeni publicznej. Nasza inicjatywa na rzecz promowania odpowiedzialnego życia z psem w przestrzeni publicznej. Zobacz narodziny gwiazdy :) 

WTF?! O czym ty do mnie rozmawiasz?

Blog PieswWarszawie.pl, który prowadziłam przed zmianą nazwy na MiędzygatunkowaRodzina.pl wiele mnie nauczył w kwestii bytności psów w mieście. Treści, jakie tworzyłam pod tamtą domeną dotyczyły naszego życia z psami, byłam nastawiona na lokalność. Nie uważam się za jakąś hiper-ekspertkę w temacie psów w mieście, bo żadna tam ze mnie behawiorystka. Natomiast z wykształcenia jestem antropolożką kultury (#dzieńdobry), z bacznej obserwacji społeczności i wyciągania wniosków pisałam egzaminy, a tematem mojej pracy magisterskiej był wpływ obecności psa na styl życia rozmówców.  No cóż, pracy mgr nie oddałam, bo (#longstoryshort) zajęłam się tworzeniem psiej firmy, ale zebrany materiał oraz wieloletni kontakt ze społecznością psiarzy otworzył mi oczy na wiele spraw. Logo projektu miastopsow.pl

Zobacz też: Pies w mieście – korzyści dla społeczeństwa

Miasto Psów? Ale o czym to będzie?

Przez 8 lat życia z psami w Warszawie przyglądałam się lokalnym problemom opiekunów psów, aż wreszcie poczułam, że nadszedł czas, aby pójść o krok dalej i rozwinąć działalność z lokalnej w ogólnopolską. Chcę tworzyć miejsce w internecie, które w rozsądny sposób promuje psy w przestrzeni publicznej.

Chcę, aby Miasto Psów stawało się platformą wymiany myśli i doświadczeń psiarzy, ale też miejscem, w którym zmiany w prawie i świadomości mają swoje źródło.

Kto w tym robi?

Moją partner in crime jest Milena Gołębiowska od Psiamatka.pl. Równolegle wpadłyśmy na pomysł stworzenia inicjatywy i postanowiłyśmy połączyć siły pod wspólnym mianownikiem. Jako, że (#captainobvious) nie jesteśmy jedną osobą, dajemy sobie prawo do kładzenia nacisku na różne aspekty życia z psem w mieście – uważamy, że dzięki temu inicjatywa może zyskać. Idąc dalej, jesteśmy zdania, że ten projekt przyniesie największe korzyści, jeśli głos oddamy Wam – psioludzkim użytkownikom przestrzeni publicznej.

No i o czym tam poczytam?

Pomysłów na działy jest kilka. Przede wszystkim szeroko pojęty psi lajfstajl z naciskiem na szerzenie psiarskiej kultury korzystania z przestrzeni publicznej, swoistego savoir-vivre’u dotyczącego dobrych zwyczajów na linii psiarz-psiarz oraz psiarz – osoba bez psa. Do rozmowy chcemy zaprosić ekspertów i osoby pracujące na co dzień z psami – to im oddamy głos w kwestii edukacji. Ponadto uważamy, że wszystkim nam brakuje znajomości prawa i jego zastosowania w praktyce, dlatego stawiamy na poradniki dotyczące aspektów prawnych. Last but not least, chcemy pokazywać sylwetki inspirujących psiarzy, którzy nie wstydzą się tego, że sprzątają po psie, szanują go i starają się zrozumieć.

Co się zmieni tutaj?

Projekt oficjalnie dopiero startuje – jest jeszcze świeżynką w świecie internetu, ale w naszych sercach i głowach dojrzewał już od pewnego czasu – stąd moje ostatnie milczenie na fejsie i blogu Międzygatunkowej. Teraz pisanie na psie tematy, takie jak regulamin wybiegu, aferę o tabliczki osiedlowe, czy regulacje dot. wejścia z psem do fryzjera przenoszę na miastopsow.pl. Na Międzygatunkowej psie tematy ograniczę do spraw dotyczących moich własnych dwóch urwipołciów, pisać będę więcej o naszej rodzinie, kobiecym-psim biznesie, przeprowadzce i tematach, które uważam za inspirujące i zmieniające nasze życie na plus.

Zapraszam do uczestnictwa w narodzinach:

MIASTO PSÓW – Inicjatywa na rzecz promowania odpowiedzialnego życia z psem w przestrzeni publicznej.

Strona miastopsow.pl

Grupa na FB

Fanpage Miasto Psów

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anastazja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anastazja
Gość

Mi się bardzo podoba to, że pod sklepami coraz częściej pojawiają się miseczki z wodą.