Gdzie na spacer?, Miejsca spacerowe, Na spacer pod Warszawą

Raj w Ciszycy

Pod Warszawą rozciągają się piękne, piaszczyste plaże – trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

[printfriendly]
Na południowy-wschód od Warszawy rozciągają się wzdłuż wału dzikie plaże. Status najwspanialszej z nich przyznaję tej w pobliżu Ciszycy pod Warszawą – tu znajdują się Wyspy Świderskie z genialną dziką plażą. Jej najlepszy fragment znajduje się obok Heliportu Konstancin – Ciszyca.

Dojazd samochodem

Jedziemy al. Wilanowską, dalej prosto w Przyczółki, z której robimy ostry skręt w ul. Rosochatą. Następnie jedziemy jak nas droga prowadzi, mijając po drodze miejscowości: Wiechy, Obórki i dalej prosto aż do wału. Wzdłuż wału podążamy na północ, aż dotrzemy do miejscowości Ciszyca.

Trasa dojazdu:

Pokaż Nadwiślańskie plaże na większej mapie

Po jednej stronie drogi znajduje się plaża, po drugiej rozciągają się pola i łąki – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy okazji wybrać się na spacer po zielonych łąkach.

Jak nietrudno się domyślić najbardziej zatłoczona jest w weekendowe letnie popołudnia, najbardziej wyludniona w tygodniu i poza sezonem. W sezonie uważać trzeba na rodziny z dziećmi, grupy grillujące, spacerowiczów.

W tym miejscu prąd rzeki jest słaby, woda jest dość płytka i z dużą ilością mielizn.

UWAGA! Rezerwat przyrody

Wyspy Świderskie to rezerwat objęty programem Natura 2000, jest to Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Dolina Środkowej Wisły. Spójrzcie ile pracy włożyli wolontariusze w umieszczenie stosownych znaków. Uważajmy żeby nie płoszyć ptaków, zwłaszcza w okresie lęgowym. W zależności od gatunku, ptaki lęgną się w zarośniętych fragmentach wyspy, ale również na piaszczystych ławicach. Więcej dowiecie się TU.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

20 komentarzy

 • Reply Edyta Beszczyńska 25 listopada 2014 at 19:38

  Pięknie tam!!! Kurka, szkoda, ze dla mnie to dokładnie odwrotny kierunek :-( My mieszkamy w okolicach zalewu zegrzyńskiego, więc prędzej tam eksplorujemy a i to tylko poza sezonem. No i nie jest tam tak pieknie jak tu. Przynajmniej na zdjęciach :-) Lubimy się też wypuścic w okolice Pomiechówka, a dokładnie do Kosewka, nad Wkrę. No ale to też nie to samo, bo tam nie ma piaszczystych plaż. Może kiedyś się wybierzemy do Ciszycy.

  • Reply Pies w Warszawie 26 listopada 2014 at 23:15

   Oj, ja też teraz mieszkam na Białołęce więc nie do końca mi po drodze do Ciszycy. Ale po „naszej” stronie Wisły jest chociażby Łomna o której pisałam kilka wpisów wcześniej – jest równie piękna jak Ciszyca, więc może nie trzeba Wam tak daleko jechać :) Chętnie odwiedzimy okolice Zalewu, tam nas jeszcze nie było, a Wkra brzmi obiecująco.

   • Reply Ania 29 listopada 2014 at 14:10

    Wkra w Pomiechówku jest super, ale niestety poza sezonem. Polecam łachy na Wiśle przed Nowym Dworem, chociaz nie byłam tam już kilka lat wiec nie wiem czy coś się nie zmieniło

 • Reply Trendzseterem 26 listopada 2014 at 11:03

  Kurczę, trzeba w końcu ruszyć zadek, zrobić prawko i kupić samochód.

  • Reply Pies w Warszawie 26 listopada 2014 at 23:13

   Koniecznie! Ale komunikacją miejską też się da, tak jak pisałam u góry:

   Dotarliśmy tam niegdyś autobusem o tak:
   Jechaliśmy z m. Wilanowska do przystanku Królowej Jadwigi bodajże i stamtąd autobusem jadącym do pętli „Zawady”. 40 minut jazdy i jesteście :) A z Was są mistrzowie docierania komunikacją, o czym wiadomo nie od dziś :)

 • Reply Zocha27 . 26 listopada 2014 at 14:52

  Jest genialnie!
  I, zgodnie z twoją prośbą, oznajmiam – wybieram się w ten weekend :D
  Co prawda autobusem troszkę gorzej z dojazdem (L14 które tam dojeżdza jeździ co 2 godziny….) ale czego się nie robi dla psów :)
  Pozdrawiam
  pies-aktywny.blogspot.com

  • Reply Pies w Warszawie 26 listopada 2014 at 23:11

   Oooo, super! :) Jakby co to mi też się zdarzyło jechać w te okolice komunikacją miejską – na Zawady, w sąsiedztwie Ciszycy, tereny właściwie te same. Jechaliśmy wtedy z m. Wilanowska do przystanku Królowej Jadwigi bodajże i stamtąd autobusem jadącym do pętli „Zawady” właśnie. Czekam na opis wrażeń po weekendzie :D

   • Reply zocha 28 listopada 2014 at 18:47

    My jedziemy do przystanku Ciszyca L14 :) z mokotowa tylko godzina drogi

 • Reply Joanna Glogaza 29 listopada 2014 at 17:01

  My też testowaliśmy, dzisiaj, było szałowo! Wielkie dzięki za info, świetna miejscówka:)

  • Reply Pies w Warszawie 1 grudnia 2014 at 10:55

   Super :) To jeszcze Łomna Wam została do testowania. O tej porze roku tam jest mega-cicho i żywego ducha nie spotkacie.

 • Reply Patryk Słupikowski 1 grudnia 2014 at 09:37

  Nie wiedziałem, że blisko Wawy takie fajne miejscówki są. U nas na Śląsku tylko kopalnie ;)

 • Reply Małgorzata Wielechowska 18 stycznia 2015 at 18:16

  Miejsce REWELACYJNE. Już wiem o czym teraz całe dnie będzie śnił mój pies. Dotychczas jeździliśmy na plażę tam gdzie Świder wpada do Wisły, ale to miejsce jest dużo lepsze. Wielkie dzięki za info.

  • Reply Pies w Warszawie 18 stycznia 2015 at 20:10

   Super, bardzo się cieszę :) My z kolei nie byliśmy jeszcze w tym miejscu Świdra więc chętnie się wybierzemy w te strony, o.

 • Reply Marta 25 maja 2015 at 23:04

  Na wyspy można wejść lądem? Mam psa z bardzo krótkimi nóżkami, stąd pytanie ;-)

 • Reply Marta Kraśnicka 26 marca 2017 at 16:48

  Wspaniałe miejsce! Wybrałam się w przepiękne wiosenne przedpołudnie z moim psiakiem. Plaże rzeczywiście robią wrażenie szczególnie przy słonecznej pogodzie. Trzeba BARDZO uważać na kleszcze. Po tej przechadzce znalazłam u swojego dwukilogramowego szpica 6 kleszczy, a 7 złapałam na gorącym uczynku. Wszystko pomimo prawidłowej ochrony przed pasożytami zewnętrznymi!

 • Reply Agnieszka Kontny 17 lipca 2017 at 08:11

  https://uploads.disquscdn.com/images/45769a53a515461fc7c0a1215cc103d86f10422475a418a85416c1ed69e88688.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/bc55cb845a1cc985f4bc479a497d86e9d9f3e1a0560c2178758b5af67a29f52c.jpg Fantastyczne miejsce. Wypoczywaliśmy całą rodziną, a Karmel doskonalił sztukę namakania w wodzie i „pływania” chociaż przyznać trzeba, że preferował kąpiel w piachu i wycieranie namokniętego i upiaszczonego futerka w nasz jedyny kocyk. Ku mojemu zdumieniu plaża czysta, biorąc pod uwagę liczbę osób, która tam wypoczywa. Byliśmy w niedzielne popołudnie, około 16.00 i plaża powoli pustoszała, a my cudownie relaksowaliśmy się brodząc w wodzie i podziwiając chmury. Sporo piesków, cisza i miła atmosfera. Dzieciaki oczywiście nie omieszkały skąpać się po czubek głowy, więc teraz przed nami kilka dni obserwacji, czy coś nie wyskoczy na skórze. Dziękuję za propozycję i robię plany na kolejne weekendy, tym razem weźmiemy na celownik drugą, proponowaną plażę.

 • Leave a Reply