Międzygatunkowa rodzina
Życie z psem

Wszystkie piesy nasze są. I Spotkanie Piesosfery

Niedawno odbyło się Spotkanie Piesosfery, czyli mityng psiarzy ze stolicy. O organizacji tego miłego wydarzenia dowiedziałam się zupełnym przypadkiem przeglądając sobie któregoś razu Facebooka. Z tego co się wywiedziałam z opisu, miał to być spęd blogerów, ale w sumie nie zauważyłam żeby było to podkreślone gdziekolwiek indziej niż w nazwie. Na spotkanie przyszło wielu psiarzy nie-blogerów, którzy chcieli przyjemnie spędzić dzień. Ja pojawiłam się dopiero między 12, a 13 i trafiłam w sam raz na zdjęcie grupowe :P Grupa przemieszczała się właśnie z Parku Praskiego, gdzie psiaki i opiekunowie nawiązywali nowe kontakty, do Łysego Pingwina, gdzie odbyć się miała część „siedząca” z wykładami i rozdaniem nagród. Jako, że nie miałam okazji uczestniczyć w całym wydarzeniu zrobiłam mini-wywiad z Dominiką, jedną z organizatorek spotkania, żeby samej dowiedzieć się więcej, a także przybliżyć Wam ideę spotkania.

IMG_4184

W jakich okolicznościach i jak powstał pomysł na zorganizowanie Spotkania Piesosfery?

Pomysł zorganizowania takiego spotkania narodził się w mojej głowie po dość tłumnym spotkaniu labradorów, które odbyło się na polach PGR na Bródnie. Spontanicznie umówiliśmy się na wspólny spacer poprzez stworzoną na facebooku grupę i w rezultacie na spotkaniu pojawiło się bardzo dużo osób.

Jako, że wraz z Eweliną prowadzimy stronę (przezswiatzlabradorem.pl – przyp. red.), której celem jest promowanie szkolenia pozytywnego i aktywnego spędzania czasu z psem, polegającego nie tylko na zmęczeniu fizycznym, lecz także umysłowym, pomyślałam, żeby zorganizować wydarzenie, na którym mogłyby się spotkać osoby, które myślą podobnie do nas i mają podobne założenia.

Tak narodził się zarys spotkania Piesosfery, na którym oprócz miłośników czworonogów mieli pojawić się blogerzy, piszący artykuły o psiej tematyce.

Z tą wizją skontaktowałyśmy się z Iwoną z Psich Wędrówek, która w tematyce blogowej ma większe doświadczenie od nas i zaproponowałyśmy współpracę.

Rozpoczęło się szukanie sponsorów oraz prelegentów. Dzięki ich zaangażowaniu udało nam się zorganizować konkursy oraz wykłady dla słuchaczy o tematyce szkoleniowej, żywieniowej i pielęgnacyjnej!

Na fejsbuku obecność potwierdziło ponad 80 osób, w spotkaniu uczestniczyło ponad 20 psów. Frekwencja uczestników przerosła wasze początkowe wyobrażenie. Jak myślisz – co jest powodem tego zainteresowania?

Rzeczywiście, jako, że to pierwsze tego typu wydarzenie przez nas organizowane, nie spodziewałyśmy się tak tłumnego przybycia, ale bardzo nas cieszy, że tak dużo osób zdecydowało się zjawić. Wiele ludzi przyszło bez swoich pupili- jedni w celu sporządzenia relacji na bloga, inni nie mieli możliwości zabrać swoich czworonogów, ale chcieli uczestniczyć w wykładach, do czego z całego serca namawiałyśmy!

Gdy przemieszczaliśmy się do knajpy, w której odbywały się wykłady i rozdanie nagród wiele ludzi zwracało na nas uwagę. Pokazywali nas palcami, niektórzy robili nawet zdjęcia. Taką dużą grupą ludzi i psów wzbudzaliśmy niemałą sensację!

Wydaje mi się, że wiele ludzi jest znudzonych zwykłymi spacerami po parku . Coraz więcej z nich czuje potrzebę zrobienia czegoś kreatywnego ze swoim psem, poszerzenia wiedzy na tematy szkoleniowe, które mogliby wykorzystać w praktyce. Niestety wydarzeń tego typu jest wciąż jeszcze mało, dlatego przyciągają one uwagę. Nie dość, że jest okazja by spotkać się z innymi psiarzami, wymienić swoje doświadczenia, to można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od specjalistów, którzy chętnie odpowiadali na pytania. Bardzo nas cieszy, że ludzie chcą poszerzać swoją wiedzę i mamy nadzieję, że skorzystają z rad, których udzielili im nasi prelegenci wśród których znajdowali się przedstawiciele Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik oraz psi dietetyk mgr inż. Karolina Hołda.

Oprócz tego uwagę przyciągały konkursy, w których nagrody ufundowali nasi wspaniali sponsorzy: Purina Pro Plan, Animibox, Miedzianka, Kody rabatowe oraz Botaniqua.

IMG_4079

Kogo z psich blogerów zaprosiłyście? Kto się wypowiadał podczas panelu blogerskiego?

Na spotkaniu pojawili się między innymi przedstawiciele stron: Heban the Hovawart, Psim zdaniem, Podróże z psem, Ozzy i Lena, Jojek i BuPies plus 3, Fajna ferajna oraz Trend z seterem.
Oprócz tego pojawiło się mnóstwo wspaniałych osób, którzy adoptowali swoje psiaki i pomagają innym znaleźć kochające domy.

Blogerzy byli jeszcze dość nieśmiali i woleli rozmowy w mniejszym gronie podczas spacerów czy postojów na trasie. Wiele z nich zajmowało się uwiecznianiem wydarzenia, by potem stworzyć szczegółową relację, z którą mamy nadzieję podzielą się z nami wszystkimi! :)

Mamy nadzieję, że na następnym tego typu wydarzeniu, zjawi się jeszcze więcej osób, które prowadzą swoje strony i będziemy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami na rozwój blogosfery o psiej tematyce, do czego serdecznie zachęcamy.

Możemy spodziewać się następnych spotkań? :)

Oczywiście! W naszych głowach jest już mnóstwo pomysłów na kolejne atrakcje! Dostałyśmy już nawet zapytania o podobne spotkania w różnych rejonach Polski. Kto wie, dokąd nas zawieje?

Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą się cieszyć jeszcze większą popularnością. Z naszej strony możemy obiecać ciekawych sponsorów, wykłady o różnego rodzaju tematyce i konkursy. Na nagrody trzeba będzie jednak sobie zasłużyć, także trenujcie posłuszeństwo ze swoimi psiakami, pamiętając by było to radością dla was i dla nich! :)

Mamy nadzieję, że spotkamy się na następnym takim spotkaniu!

—-

P.S. Poza wymienionymi wyżej autorami blogów w spotkaniu uczestniczyli także Wybieg dla psów w Warszawie oraz Futra specjalnej troski

IMG_4300

IMG_4317

IMG_5235

IMG_5246-682x1024

IMG_5291

IMG_5316-682x1024

IMG_5341

IMG_5355-682x1024

IMG_5375-682x1024

IMG_5403

IMG_5408

IMG_5437

IMG_5459

IMG_5488

You Might Also Like...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o