Międzygatunkowa rodzina
Poradnik psiego opiekuna

Świetlice dla psów w Warszawie

Dzienna opieka nad psem – komu to się przyda, gdzie oddać psa i ile to kosztuje?

Na świecie placówki dziennej opieki nad psem, tzw. Doggy Daycare stają się coraz bardziej popularne. Pierwsza „psia świetlica” została otworzona w latach 80-tych w San Francisco. Według Wikipedii rola placówek jest zbliżona do przedszkoli, z tą różnicą, że zajęcia są przystosowane do gatunku psiego :) Stanowi alternatywę dla usług dogwalkingu (gdzie petsitter, czyli zatrudniony opiekun, wyprowadza psa na spacer) i różni się od kilkudniowego pobytu w hotelu tym, że pies codziennie wraca do domu na noc. W Warszawie funkcjonuje kilka punktów dziennej opieki nad psem. Są to miejsca w których możemy zostawić naszego podopiecznego jeśli nie chcemy lub nie możemy pozwolić na to, by przebywał w domu podczas naszej nieobecności.

fot. Basia Demczuk, Psoteria.pl

fot. Basia Demczuk, Psoteria.pl

Jednym z punktów oferujących usługi dziennej opieki nad psem, jest hotel Psoteria – tutaj usługa ta nosi nazwę Dzień Psot. Agnieszka, do której należy Psoteria, zapytana o powody dla których klienci zostawiają psy w ciągu dnia odpowiada:

Powodów, dla których psiaki przybywają do nas na Dzień Psot jest bardzo wiele. Właściciele często długo pracują i zależy im, by psy nie nudziły się samotnie w domu. Nasze „przedszkolaki” mają własne życie towarzyskie, które pomagamy im bezpiecznie prowadzić. Dbamy o odpowiednie dawki aktywności i relaksu, podawanie leków i posiłków o odpowiedniej porze (i w nieoczywisty sposób). Mamy psiaki, które przyjeżdżają na kilka godzin tylko po to, by poszaleć ze znajomymi. Pojawiają się także psy, których rodzina świętuje jakąś dużą uroczystość i nie chce narażać pupila na stres takiego wydarzenia lub zwyczajnie nie może się nim zająć. Zdarza nam się gościć psa dlatego, że suczka, z którą pies mieszka, ma cieczkę i właściciele odpowiedzialnie nie chcą zostawiać ich samych razem.

My skorzystaliśmy z Dnia Psot, kiedy jechaliśmy ze stoiskiem na łódzką wystawę. Wcześniej, zanim odkryliśmy tę możliwość, zdarzyło się, że zostały same w domu na 10 godzin. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że bokser siedział w tym czasie klatce, a nam krajało się serce.

fot. Agnieszka Doleżek, Psoteria.pl

fot. Agnieszka Doleżek, Psoteria.pl

Warszawa – Tarchomin

Akademia 4 Łapy

www.akademia4lapy.pl

images

Kiedy Ty idziesz do pracy Twój pupil zostaje sam. Nie wszystkie psy dobrze znoszą samotność. Tobą targają wyrzuty sumienia że tyle godzin pies zostaje samotnie w domu, śpieszysz się aby jak najszybciej do niego dojechać a po drodze napotykasz na korki a przecież pies czeka na spacer!

Budynek znajduje się na Tarchominie w pobliżu przystanku Stare Świdry. Miejsce dla psów w Akademii to 200 metrow w tym kilka pokoików. Ogrodzony plac zabaw.


Cennik:

Karnet godzinowy

Od 5 zł/h

Karnet miesięczny

Od 3,5 zł/h

fot. Agnieszka Doleżek, Psoteria.pl

fot. Agnieszka Doleżek, Psoteria.pl

Warszawa – Białołęka

Dogs Way

www.dogsway.pl

dogsway-opieka-dla-zwierzat

Jest to dzienna opieka w domu u naszej petsitterki Karoliny, gdzie rano przed pracą przywozi się swojego czworonożnego przyjaciela, a wieczorem się go odbiera. W świetlicy przebywają maksymalnie dwa psy jednocześnie i pod warunkiem, że tolerują się bez przeszkód. Wasz pupil ma dostęp do ogrodu, gdzie bawi się z opiekunką oraz samojedką Lily; codziennie ma też zapewnione dwa spacery po okolicy, a właściciel otrzymuje mms z informacją o piesku.

Cennik:

10h – 70 zł

Warszawa – Wilanów

Warsaw Pethouse

www.warsawpethouse.pl

logo

The Warsaw Pethouse Care&Fun nie jest zwykłą świetlicą. To miejsce gdzie psiaki mają zapewnioną zabawę, smaczne ekologiczne jedzenie, opiekę zoopsychologa oraz usługi fryzjerskie i spa&fitness. Dla stałych klientów jest zorganizowany luksusowy hotel na pobyty weekendowe i wakacyjne.

O tym centrum opieki nad psami było głośno w mediach, nagłówki krzyczały o miesięcznej opłacie za pobyt psa w The Warsaw Pethouse przewyższającej ceny prywatnych żłobków. Więcej wypowiedzi znajdziecie w dziale Media o nas. Placówka przyjmuje psy małe i średnie, na stronie dostępny jest przykładowy grafik zajęć.

Cennik:

Od 85 zł/dzień

Grodzisk Mazowiecki

Psoteria

www.psoteria.pl

Psoteria logo g+

Opieka na godziny, bez nocowania. Dla właścicieli, którzy potrzebują pet-sittera. Dla psów, którym potrzeba rozrywki. Zabawimy, wybiegamy, pogłaszczemy, nakarmimy. Pozwól nam zdjąć kłopot ze swojej głowy.

Nasze Dni Psot za każdym razem wyglądają trochę inaczej. Ma to związek z długością opieki (jedna lub wiele godzin), pogodą i porą roku, ale przede wszystkim z charakterami i możliwościami naszych podopiecznych oraz ich humorami danego dnia. Zawsze wśród zajęć jest dużo węszenia. Mamy staw, więc entuzjaści kąpieli pływają, niektórzy z własnej inicjatywy nurkują po podwodne skarby. Ważnym punktem są kontakty społeczne – spotkania i zabawy lub spokojne spędzanie czasu ze starymi znajomymi lub zawieranie nowych znajomości – w hotelu skład jest codziennie inny. Na prośbę właścicieli ćwiczymy komendy, które pies zna, by je utrwalić. Oswajamy też różne małe strachy typu tunel czy hopka, przy użyciu których można się potem dobrze bawić. Konstruujemy każdy dzień tak, by dopasować go do naszych podopiecznych.

Cennik:

9zł/h, powyżej 8h – 75zł

14429433_1313606515358997_1683869336_n

fot. Agnieszka Doleżek, Psoteria.pl

Warszawa – Janki

Pet Bone Club

www.petclub.pl

Web

Swoim czworonożnym klientom zapewniamy troskliwą 24-godzinną opiekę, atrakcyjny plan dnia, pyszne posiłki oraz duże przestrzenie.

Do dyspozycji psich gości jest basen, gdzie zwierzak może odbywać treningi wodne, szaleć na hali sportowej i ćwiczyć krok na bieżni, a to wszystko w cenie pobytu. Plan i intensywność atrakcji jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb.

Cennik:

Opieka dzienna – 75 zł

Karnet miesięczny – 750 zł

Meanwhile in Psoteria dog hotel ? Psy są wielce zajęte bardzo ważnymi sprawami :) Thanks Agnieszka for photo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pies w Warszawie (@pieswwarszawie)

Oczywiście ilość przyjemności płynąca z przebywania z innymi psami w ciągu dnia jest zależna od charakteru naszego psa. Sądzę, że dla moich psów, które nie są największymi fanami poznawania nowych pobratymców, taki dzień spędzony wśród innych czworonogów byłby zwyczajnie dużym stresem. Z tego powodu oddajemy je do Psoterii, ponieważ tam mogą same zdecydować czy mają ochotę na kontakt z innymi psimi osobami. Bonzo czasem decyduje się nawiązywać nowe przyjaźnie, Milson z kolei jest absolutnie nie zainteresowany, pozostaje przyklejona do nóg opiekunek.

A Wy, oddalibyście psa do świetlicy na czas wyjścia do pracy?

You Might Also Like...

9 komentarzy

 • Reply
  PigOut
  10 października 2016 at 17:44

  chętnie bym oddała naszego pieseła na czas kiedy wychodzimy do pracy, szkoda tylko że nie ma żadnej placówki na trasie Wola-Mordor. Nie wyobrażam sobie porannej wycieczki na Białołękę lub do Grodziska Mazowieckiego…eeehhh czekamy na coś na Woli :) oby do tego czasu nasza kolekcja książek i DVD nie uległa całkowitemu zjedzeniu :)

  • Reply
   Zosia od pieswwarszawie.pl
   11 października 2016 at 09:41

   No właśnie, najważniejsza jest lokalizacja takiej świetlicy. Myślę, że jakby zorganizować takową przy Mordorze to by się wszystkim lepiej żyło :)

 • Reply
  Rafał Jackowski
  12 października 2016 at 12:01

  Ciekawy sposób na biznes;p

  https://www.youtube.com/watch?v=r8GxcMv1-7I

 • Reply
  Michał Doberman
  17 października 2016 at 13:16

  jeśli znajdują się chętni na 75zł/dziennie to ja chyba otworzę taką świetlicę we Wrocławiu :)

  Michał
  http://www.szkola-doberman.pl

  • Reply
   Życie z Psem
   22 października 2016 at 11:02

   Jak będziesz miał basen to czemu nie? ;)

 • Reply
  Narvana
  23 stycznia 2017 at 18:19

  Ostatnio (bardziej żartem, niż serio) mówiłam mojemu facetowi, że chciałabym otworzyć taki biznes w Kato, oczywiście stwierdził, że to znowu jakieś moje dzikie fanaberie – muszę mu pokazać, że takie miejsca istnieją i wcale nie jest ich tak mało! ;)

  • Reply
   Zosia Kwiatkowska
   17 marca 2017 at 06:16

   No pewnie, że tak! Takie miejsca funkcjonują też w innych miastach, pierwsza świetlica powstała kilka dobrych lat temu w Krakowie. Obczaj rynek i do ataku!

 • Reply
  Agata
  1 sierpnia 2018 at 19:45

  Biznes pierwsza klasa – nie dość, że otacza się merdającymi ogonkami, a to sama przyjemność mieć pracę, która się kocha😍 Miejsce, do którego nasza Mania chodzi z wielką chęcią, nie tylko na swoje mini wakacje, ale i w odwiedziny to Psia Arkadia pod Piasecznem 🐕 Pani Patrycja i Pani Dominika maja wyjątkowe serca do psiakow, a nawet ręce – psi masaż relaksacyjny również jest grany – i oko – fotograficzna pamiątka murowana! 🙂 Serdecznie polecamy!

 • Reply
  Monica
  18 października 2018 at 12:41

  Super, że takie miejsca istnieją! ktoś poleci podobne miejsce na Śląsku, w okolicach Gliwic? szukam i nie mogę znaleźć nic konkretnego. Psiego fryzjera już mamy, od kilku miesięcy chodzimy do Pani, która prowadzi 4lapysalon.pl/, teraz czas znaleźć świetlicę.

Leave a Reply