0
teksty o zwierzętach ekspertka
Styl życia

Teksty o zwierzętach

Dlaczego warto podążać za głosem z wewnątrz? Bo spełniają się marzenia! Aktualnie piszę rzetelnie o zwierzętach z perspektywy nieantropocentrycznej i jeszcze mi za to płacą.

Tym wpisem chcę Wam przekazać, dlaczego moim zdaniem warto wsłuchiwać się w siebie i rozwijać swoje pasje. Zmiana nazwy bloga i rozszerzenie tematyki początkowo stanowiły źródło stresu – no bo trochę inny krąg odbiorców, wymóg budowania od nowa pozycji bloga w Google’ach, zaczynałam prawie od zera. Jednak postawiłam na bycie w zgodzie ze sobą i taką zmianę na blogu, która odpowiadałaby zmianom zachodzącym w moim, już dorosłym, życiu. W miarę jak pojawiały się nowe możliwości związane ze zmianami, cieszyłam się tym coraz bardziej. Aktualną wisienką na torcie jest fakt, że blog w nowej formule został dostrzeżony przez Izę z Empiku, która zaoferowała mi współpracę.

„Dlaczego ja?” przytaczając tytuł jednego z paradokumentów

Zwierzęta od maleńkości stanowiły dla mnie wspaniałych towarzyszy, miałam chomiki, rybki, bla, bla, bla, na pewno czytaliście setki razy podobne peany u osób związanych ze zwierzętami na temat miłości do fauny od dzieciństwa. Powstrzymam się, by nie marnować Waszego czasu. Dość powiedzieć, że nazwa bloga Międzygatunkowa Rodzina to ukłon pochwalny w stronę fauny i flory, a jak byłam mała to marzyłam, że będę pisarką.

Współpraca na moich warunkach?

Empik w swoim magazynie online stworzył przestrzeń do publikacji tekstów dla twórców internetowych i zaprosił mnie do współpracy przy tekstach o zwierzętach. Początkowo byłam niepewna co do zasad – wiadomo, zniechęcała mnie wizja korporacji, narzucone teksty, wyrabianie wymaganej ilości znaków, przelew na konto, dziękuję, do następnego. O nie, nie, nie mam czasu na takie pisanie. Zależało mi, żeby nie pisać artykułów z którymi się nie zgadzam, dlatego od początku zaznaczyłam, że jeśli mamy mówić o współpracy to potrzebuję przestrzeni do dzielenia się swoim podejściem, w którym człowiek nie jest królem wszelkiego stworzenia, a zajebiście rozwiniętą istotą należącą do, a jakże, świata zwierząt. Iza, koordynatorka działu wyraziła aprobatę, więc niemal ze łzami szczęścia przyjęłam propozycję współpracy, oczyma wyobraźni widząc rzetelne teksty i niesienie kaganka oświaty niczym lampę naftową w ciemnych mrokach dziejów, następnie oklaski, czerwone dywany, oskary i świecące suknie, oraz wiwatujący tłum “Dałaś nam dobrze zresearchowaną wiedzę! Dzięki tobie mój chomik ma klatkę dobrej wielkości!”. Oczywiście większość osób robiących zakupy w sklepie Empiku nie zajrzy do artykułów albo uzna treści za nieprzydatne i że w ogóle to nie mają czasu, trzeba kupić klatkę bo dziecko męczy od tygodnia o chomika i sru, zamówiona pierwsza z brzegu. Ale liczy się, to, że widzę w tym sens i jeśli choć jedna osoba weźmie coś dla siebie z moich wypocin, to już jest sukces.

Spełniam swoje marzenie z dzieciństwa! Piszę o zwierzętach i jeszcze mi za to płacą!

Rzetelność i lekkie pióro na pierwszym miejscu

Uważam, że z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność, więc winni jesteśmy braciom mniejszym zrozumienie. I z takiego założenia w empikowych artykułach wychodzę, dlatego jeśli czegoś nie wiem, to robię porządny research i sprawdzam co w danym temacie mają do powiedzenia prawdziwi eksperci danego gatunku. Myślę, że życie powinno być w większości zabawą, dlatego teksty piszę lekko, żeby były lekkostrawne i niemózgożerne. Wszyscy jesteśmy wystarczająco przebodźcowani internetem. Jeśli często coś czytasz i szukasz ciekawych treści o zwierzętach, zajrzyj do poniższych artykułów.

Empik pasje - zwierzęta


Pies – link do działu

Tematy:

Jesteś właścicielem czy opiekunem psa?

Pięć najciekawszych atrakcji w Polsce, które zwiedzisz z psem

Interaktywne zabawki dla psa na długie, zimowe wieczory


Kot – link do działu

Tematy:

Podróż z kotem  – jak temu sprostać?

Spacer z kotem. Jak się przygotować?

Dlaczego zabezpieczać okna i drzwi kiedy mamy kota?

Jakie są nasze najczęstsze porażki w opiece nad kotem? Wywiad z kotoznawczynią

Jak wybrać najlepsze legowisko dla kota?


Gryzonie – link do działu

Tematy:

Moszcząc gustowne gniazdko, czyli o wyprawce dla chomika


Ptaki – link do działu

Tematy:


Akwarystyka – link do działu

Tematy:

Jak wybrać pierwszą rybę i akwarium?


Dzikie zwierzęta i inne

Tematy:

Birdwatching – jak zacząć obserwować ptaki?

Jak skutecznie chronić psa i kota przed kleszczami?

7 najważniejszych książek o zwierzętach

Czy odróżnisz zająca od królika?

Oko w oko z dzikiem. Co zrobić gdy go spotkamy?


W miarę upływu czasu listę będę uzupełniać o kolejne artykuły.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o