W mediach

Wywiad w MUZO.FM

Z okazji konkursu na Blog Roku Idalia zaprosiła mnie do studia Muzo FM, żeby podpytać o życie z blogiem i psem w tle.

Pytania, które zadała Idalia skłoniły mnie do autorefleksji na temat prowadzenia bloga.

Kiedy zaczynałam pisać bloga w styczniu 2011 roku, blogosfera jeszcze raczkowała, a ja wiedziałam tylko tyle, że chcę pisać o życiu z psem w stolicy. Teraz odkąd uczestniczę w warsztatach dla blogerów zmieniła się moja perspektywa.

Okazuje się, że instytucja blogera to takie małe wydawnictwo.

reactiongifs.com

Patrząc po swoim przykładzie – tworzę treść, formatuję tekst, cykam zdjęcia, dodaję grafikę, niekiedy tworzę filmy, montuję, a kiedy materiał jest gotowy – udostępniam i rozpowszechniam, a w następnym kroku odpowiadam na komentarze – kurczę, to jest  masa angażującej roboty wychodzącej daleko poza zwykłą pisaninę. Dostrzegłam to dzięki panelowi Artura Jabłońskiego na konferencji Seebloggers, za co dzięki ogromne!

Blogiem zajmuję się codziennie. Każdego dnia robię zdjęcia psom, rozmawiam w komentarzach, opracowuję w myślach kolejne tematy wpisów.

Na początku przygody z blogiem wystarczył mi pomysł na wpis i wena. Teraz – pomysł, wena, opracowanie, planowanie grafiku, tworzenie cykli, słowem – duża regularność, która wymaga stałego zaangażowania.

I wiecie co? To postępuje coraz dalej. Coraz więcej myślę o blogu, coraz więcej wymyślam pomysłów na rozwinięcie bloga, treści, działam z większym i większym rozmachem. Myślę, że obecnie stało się to nie tylko pasją, ale też moim nawykiem, moją używką, moim uzależnieniem. Cholera, ależ to jest dobre uczucie!

reactiongifs.com

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

13 komentarzy

 • Reply Niuchacz 14 marca 2015 at 10:19

  Mam takie same odczucia co do prowadzenia bloga.
  Chcąc robić to na jakimś dopuszczalnym przez nas samych poziomie, musimy poświęcić temu wiele czasu. Ale dla mnie przynajmniej jest to bardzo miło spędzony czas, przede wszystkim, że mam w tym duże wsparcie najbliższych- teraz nawet rodziców pomagających robić zdjęcia czy wymyślać ‚nowe patenty i pomysły’ super to motywujące :)

  U Was dodatkowo widać ogrom włożonej pracy, kierunek rozwoju i systematyczność :)

 • Reply Psiamatka 14 marca 2015 at 11:14

  Myślałam, ze to będzie wywiad rzeka ;) ale i tak miło się słuchało!

  • Reply Zosia Kwiatkowska 14 marca 2015 at 15:14

   Niiieeeee no, do rzeki jeszcze trochę mi brakuje ;) Dzięksy!

 • Reply Aleksandra Urban 14 marca 2015 at 14:07

  Miło się słuchało. Oby więcej takich audycji! :)

  • Reply Zosia Kwiatkowska 14 marca 2015 at 15:14

   O rany, Ola – naprawdę wysłuchałaś? Ale mega! Dziękuję Ci bardzo :)

 • Reply verqa 14 marca 2015 at 15:27

  Oj tak, kiedyś jak zaczynało się prowadzić bloga wystarczył gotowy darmowy szablon i nikt za bardzo nie przejmował się wyglądem. Teraz niestety albo i stety każdy chce aby jego blog przyciągał uwagę w ten pozytywny sposób :) i jak sama dobrze zauważyłaś, aby ten pozytywny efekt osiągnąć wymaga to od nas nie lada wysiłku! … ale chyba warto :)

  Pozdrawiam!

  Świat Niko

  • Reply Zosia Kwiatkowska 16 marca 2015 at 12:55

   Chyba tak :) Mam wrażenie, że świat ładnieje – piękne reklamy, dizajnerskie loga, specjaliści od wizerunku wszędzie doradzają i my wszyscy robimy się coraz bardziej wybredni jeśli chodzi o oprawę graficzną blogów. Ale to chyba dobrze :)

 • Reply Olga&Pumy 15 marca 2015 at 18:04

  Rozsiedliśmy się z Pumami niedzielnie, żeby posłuchać, a tu tylko 10 minut?! :(

  • Reply Zosia Kwiatkowska 16 marca 2015 at 12:51

   Olga, to jest AŻ 10 minut. I tak nie jestem w stanie przesłuchać całej wypowiedzi, to zawsze jest takie hm, krępujące, słuchać siebie :P

   • Reply Olga&Pumy 16 marca 2015 at 13:07

    Daj spokój, możesz słuchać – wszystko ładnie i składnie! Tylko krótko – dopiero zdążyło się zacząć, jak już się skończyło ;)

 • Reply Oto Janka (Izabela) 15 marca 2015 at 22:15

  Gwiazda <3

 • Leave a Reply