Międzygatunkowa rodzina
Życie z psem

Zobacz szczęśliwe psiaki-warszawiaki

Moi Mili,

w poniedziałek zakończyliśmy konkurs na Najszczęśliwszego Psa w Warszawie. Przysłaliście łącznie 37 zdjęć – wszystkie cudowne i niepowtarzalne.

Psiaki uśmiechają się, merdają, skaczą, siedzą, pozują w pobliżu pomnika Szczęśliwego Psa. Decyzja o tym, któremu psu przypadnie miano Najszczęśliwszego jest niezwykle trudna. Po długich debatach między mną, a Bonzem, a także naradach w gronie krewnych i znajomych Bonzika (nie biorących udziału w konkursie) wybrałam jedno zdjęcie na którym pies wygląda na szczęśliwszego od samego pomnika.

Nagroda

Nieodparty urok osobisty, iskra w oczach i niezaprzeczalna radość rysująca się na mordce przyniosły wygraną Lajce (fot. 2) i jej opiekunce Ewelinie.

Jednak w obliczu tak wielu fantastycznych zdjęć, zacieszających się pyszczków i Waszej kreatywności postanowiłam przyznać 3 kolejne wyróżnienia:

1. wyróżnienie – nagroda publiczności

Wędruje do Cosmo i jego opiekunki Niny. Cosmo zaskarbiając sympatię ludu zebrał aż 114 lajków na fejsbuku.

2. wyróżnienie – kreatywność

Przyznaję Alfowi i opiekunce Asi. Zabawa dwiema piłeczkami skradła me serce, wymagała nieco wytrwałości i szczęścia w odpowiednim podrzucaniu piłeczki i cyknięcia zdjęcia w odpowiednim momencie.

3. wyróżnienie – podobieństwo

Dla Leo i jego opiekunów – Marzeny i Marcina. Zdjęcie świetnie podsumowała Sonia w galerii na fejsbuku słowem: „Klony” :)

Nagrodą konkursową jest fosoforyzująca i fluorescencyjna piłka Innova Dog Comfort firmy Julius K-9.

neonball

Nagrody wyróżnienia to naturalne gryzaki dla psów – Królicze Żeberka.

zeberka-krolika-200g-naturalny-gryzak-dla-psa

Zwyciężczynie i zwycięzców proszę o maile z adresem do wysyłki.

Bonus

W 2004 roku na Polu Mokotowskim stanął Pomnik Szczęśliwego Psa. Pomysłodawcą postawienia pomnika był miesięcznik „Cztery Łapy”, a pozował do niej Golden Retriever o imieniu Lokat, który jest psem biorącym udział w kynoterapii należącym do Fundacji Przyjaciel. Założeniem pomnika było pokazanie psa szczęśliwego czyli kochanego, otoczonego opieką i miłością.

Opiekunką Lokata jest Nina, która skontaktowała się ze mną przysyłając aktualne fotografie swojego psiaka. Mimo, że od czasu utrwalenia jego wizerunku w rzeźbie minęło już 10 lat, Lokat ma się świetnie, wiedzie życie szczęśliwego, 14-letniego psa :)

 

_MG_5753

 

senior Lokat

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wzięcie udziału w konkursie – jesteście cudowni, widać, że Wasze psiaki nie mogły lepiej trafić.

You Might Also Like...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o