Blog

Obrazy ze zwierzętami – jakie zwierzęta wybieramy na obrazach?

Szczęśliwy pies

Zwierzolubni ludzie lubią otaczać się elementami dekoracji wnętrz z wizerunkiem zwierząt. Stąd obrazy z psami, kotami, fototapety z flamingami, czy papugami. Swoją sympatię dla zwierząt chcą manifestować w każdy możliwy sposób i dlatego dekoracje ze zwierzętami są od wielu lat jednym z wiadących motywów w sklepach Home Decor.

Słynne obrazy ze zwierzętami

Najbardziej znane obrazy ze zwierzętami to te, gdzie zwierzę towarzyszy człowiekowi. Dzieje się to na takich obrazach jak “Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci, “Piłsudski na kasztelance” Wojciecha Kossaka czy “Dzieci” Jana Matejko (gdzie wraz z dziećmi występuje pies).

Istnieją też słynne obrazy z samymi tylko zwierzętami, takie jak uroczy “Szczygieł” Carela Fabritiusa czy zjawiskowy “Zwycięstwo czy porażka” Hu Zaobin (przedstawiający pawia i tygrysa). Słynne są również wizerunki kota Louisa Waina czy plakat “Chat Noir” Théophile Steinlena. W przypadku obrazów psów, znaleźć możemy “Come Over Here!” Liliana Cheviota, a także “Hector Nero Dash and Parrot-Lory” Edwina Landseera.

Jeśli chodzi o polski grunt, warto wyróżnić współczesną malarkę Aleksandrę Waliszewską, której obrazy obfitują w wizerunki zwierząt, najczęściej kotów; dzieła te utrzymane są w tonacji mrocznej, czasem mocno zaskakującej.

Obrazy ze zwierzętami

Obrazy ze zwierzętami to świetny pomysł na udekorowanie sypialni, salonu czy kuchni, a także takich pomieszczeń jak poczekalnie. Zwierzęta budzą pozytywne skojarzenia, miło jest popatrzeć na psy, koty, wilki, czy konie. Wymienione zwierzęta należą do najpopularniejszych, jeśli chodzi o obrazy. Każde z nich to z pewnością dobry, pewny wybór.

Jeśli jesteś miłośnikiem psów, pomyśl koniecznie o obrazach z tym wspaniałym gatunkiem zwierząt. Pies to symbol przyjaźni i lojalności. Warto mieć na swojej ścianie taki obraz – z pewnością będzie on wywoływał miłe odczucia. Taki obraz nada się do każdego typu pomieszczeń, w tym do pokoju dziecięcego.

Jeśli zaś jesteś miłośnikiem kotów, zastanów się nad obrazami z mruczącymi milusińskimi. Dobrze mieć na swojej ścianie obraz, który uspokaja i poprawia nastrój – takimi obrazami są z pewnością te z uroczymi kotami. Podobnie jak obrazy z psami, obrazy z kotami pasują do każdego typu wnętrz.

A może jesteś blisko związany z końmi? Lub po prostu lubisz te zwierzęta? W takim przypadku idealne będą dla Ciebie obrazy z końmi. Pasować one będą zwłaszcza do salonu. Możesz wybrać konie pędzące lub statyczne – w zależności od tego obraz będzie wzbudzał w obserwujących różne odczucia.

A może chciałbyś mieć na swojej ścianie zwierzęta kojarzące się z dzikością i z naturą? Wtedy doskonałym pomysłem będą obrazy z wilkami. Wnoszą one często klimat tajemniczości. Do wyboru są wilki w różnej scenerii – leśnej, zimowej, górskiej czy na tle księżyca. Obrazy z wilkami znakomicie sprawdzą się w salonie czy w sypialni.

Podsumowanie

Obrazy ze zwierzętami to sprawdzony sposób, by urozmaicić i upiększyć dane pomieszczenie. Wybór obrazów ze zwierzętami jest ogromny. Najpopularniejsze to te z psami, z kotami, z końmi i z wilkami. Taki obraz może być świetnym pomysłem na prezent.

You might be interested in …