Pies w kamizelce
Neon dog
24 grudnia 2021
Drapiący się pies
Trzymiesięczna walka ze świądem
24 grudnia 2021
Pies aportujący
Wybieg dla psów to swojego rodzaju psi plac zabaw. Służy psom do zabawy z innymi psami, a dobrze zaprojektowany może służyć również do treningów i szkoleń psów. Teren wybiegu dla psów jest ogrodzony i zazwyczaj usytuowany wewnątrz lub w pobliżu parków.

Zasady zachowania na wybiegu dla psów

Dobrze, żeby pies, którego przyprowadzasz na wybieg, był już wybiegany. To pozwoli mu z większym spokojem dołączyć do stada. Zabawa na wybiegu nie powinna być jedyną aktywnością psa podczas dnia, tylko dodatkiem.

Sprzątaj nieczystości po swoim psie

To powinno być oczywiste, jednak okazuje się, że nie zawsze jest i zdarzają się właściciele, którzy nie respektują tej zasady. Pamiętaj jednak: sprzątanie po swoim psie to absolutna i bezdyskusyjna podstawa.

Bądź przytomny, przytomna.

Kiedy jesteś na psim wybiegu obserwuj uważnie co się dzieje, jak zachowuje się twój piec obraz jego towarzysze i staraj się przewidzieć sytuacje, które mogą zaraz nastąpić. Nie nadrabiaj zaległości na facebooku i nie gap się w smartfon.

Nie karm innych psów

To po sprzątaniu po swoim psie, kolejna kluczowa zasada. Pamiętaj, że każdy pies może mieć alergię, a wiele z nich ma ustalone godziny posiłków i zaburzenie tego rytmu przekąską od obcego człowieka nie jest wskazane.

Nie wiesz, czy pies nie jest uczulony, niezdrowy, czy nie jest na diecie. Poza tym nie każdy chce, aby jego pies otrzymał coś od obcego, nawet jeśli jest to niewinna przekąska, a pies jest zdrów.

Etykieta na wybiegu dla psów – podsumowanie

Wybieg dla psów to fajne miejsce do psiej aktywności, pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa i etykiety. Przede wszystkich – uważność i obecność – samo to rozwiąże większość problemów, które mogą wystąpić. Kiedy jesteśmy skupieni na swoim psie możemy przeciwdziałać trudnym sytuacjom zanim one się wydarzą.

Komentarze są wyłączone.