Odpoczynek z psem
Proszę głaskać pieska
28 kwietnia 2014
Pies na spacerze
Torby i kosze na psie kupy
1 maja 2021
Bezdomny pies
Chcesz pomóc zwierzakom? Zastanawiasz się, co możesz dla nich zrobić bez wydawania pieniędzy? Lubisz aktywnie spędzać czas na wolnym powietrzu? Ta akcja może być właśnie dla Ciebie! To łatwy sposób, aby pomóc psom wydostać się ze schroniska.

Dlaczego warto wyprowadzać psy ze schroniska?

Zwykle są ich tam setki, a kilku pracowników nie potrafi sobie z każdym z nich poradzić z osobna. Możesz to zmienić! Możesz zacząć już w ten weekend – zapewnij wybranemu pieskowi, podopiecznemu schroniska, spacer, na który czeka od dawna. A może pokochasz to i będziesz przychodzić regularnie? Akcja rusza już teraz, ale będzie trwać cały rok – bo zawsze są psy, które potrzebują ludzkiego kontaktu, dobrej energii i chcą ćwiczyć. Dajesz im swój czas, a wiele z tego wyniosą – Dzięki Twoim wizytą, będą bardziej zsocjalizowane i przyzwyczajone do człowieka. Weź psa za bramę schroniska, aby nauczył się chodzić na smyczy, wiedząc, że obroża jest w porządku, a człowiek to dobry towarzysz i warto być w pobliżu. Psom ze schroniska nie jest łatwo!

Co tak naprawdę robi wolontariusz w schronisku dla zwierząt?

Wolontariusze – to w naszym schronisku lojalni przyjaciele zwierząt. Pomagają i wspierają na wiele różnych możliwości. Zawsze możemy liczyć na pomoc naszych niezastąpionych wolontariuszy!!Niektórzy zdecydowali się całkiem niedawno, inni od wielu lat pomagają w schronisku i towarzyszą zwierzętom w swoim wolnym czasie oddając całe serce i energię przyjaciołom – zwierzętom. Ich pomoc jest nieoceniona, przede wszystkim dlatego, że bez niej nie bylibyśmy w stanie uratować wielu emerytowanych, zestresowanych czy chorych kotów i psów, czyli tych, które nie mają szans na adopcję i nowy dom. Jednak rezultatem ich pracy są niejednokrotnie cuda. Na czym polega praca w ramach wolontariatu w schronisku dla zwierząt? Wolontariusz musi mieć na tyle siły i przytomności umysłu, żeby opiekować się samotnie wyprowadzanym na spacer psem. Kontroluj jego energię, moc i sprawnie poruszaj się po okolicznych terenach zielonych, pamiętając, że w pobliżu są inni wolontariusze z psami.

Wyprowadzanie psów, a co poza tym?

Wolontariusze powinni mieć oczy i uszy otwarte, kierować się racjonalnym osądem sytuacji i zwierzęcia oraz przewidywać to co może się wydarzyć za chwilę. Nasi wolontariusze pracują również w wielu innych obszarach funkcjonowania schroniska socjalizując i oswajając emerytowane koty, socjalizując i otwierając drzwi dla ludzi zestresowanych psów – emerytów, uczą dowodzenia i chodzenia na luźnej smyczy, pielęgnują (kąpiel, szczotkowanie, przycinanie pazurów)) biegają z dużymi, energicznymi psami. Wspierają różne akcje i programy schroniskowe uczestniczy w programach propagujących adopcję ze schroniska ,współpracują z fotografami adopcyjnymi, promują adopcje na portalach adopcyjnych, grupach na facebooku, przeprowadzają wizyty w rodzinach adopcyjnych przed i po, pomagają promować i edukować społeczeństwo na temat potrzeby sterylizacji i kastracji zwierząt.

Kto może pracować w ramach wolontariatu w schronisku dla psów?

Aby pomagać w schronisku należy zgłosić się do dyrekcji schroniska w godzinach pracy sekretariatu. Jeśli lubisz zwierzęta – nie czekaj, zadzwoń do najbliższego schroniska. Zapraszamy tylko osoby dorosłe. Ostrzeżenie! Ze względów bezpieczeństwa dzieci nie mogą brać udziału w spacerach (nawet jako przewodnicy). W schroniskach może dojść do niebezpiecznych sytuacji (psy przecinają liny, gryzą itp.) – oczekujemy, że osoby pomagające podczas spacerów będą poświęcać całą swoją uwagę psom przebywającym na zewnątrz. W trosce o ludzi i zwierzęta zapraszamy do bycia bez dzieci.

Komentarze są wyłączone.