Witaj świecie
Hello world!
9 grudnia 2021
Kleszcz na liściu
Kleszcz a kysz, czyli nasze sposoby na kleszcze
23 grudnia 2021
Pies jedzacy
Dieta Barf to dieta przypominająca dietę dziko żyjących psich przodków. W składnikach Diety Barf występują głównie mięso i kości, za to węglowodanów jest niewiele. Rozszerzenia skrótu BARF są dwa albo Biologically Appropriate Raw Food, albo Bones And Raw Food.

Zalety diety BARF

Do zalet diety Barf należą na pewno naturalne pochodzenie składników, brak sztucznych dodatków, barwników i konserwantów. Dieta BARF, może być odpowiednia dla psów z nietolerancjami pokarmowymi i alergiami, oczywiście po odpowiednim dobraniu składników do konkretnego psa. Kolejną zaletą dity BARF jets fakt, że nie obramiamy jej termicznie, co sprawia, że witaminy i minerały nie utracą swoich wartości.

Wady diety BARF

Wadą diety BARF może być nadmierna ilość kości, co sprawia, że kał jest suchy i twardy. Taki stolec może tez się zatrzymać w odbytnicy i dawać objawy zaparcia. Dietę Barf również ciężko samodzielnie zbilansować – co może obciążać nerki i wątrobę. Niebezpieczeństwem tu jest podawanie zbyt wiele białka. Wadą diety Barf może być też jej koszt, dlatego, że składniki podawane zwierzęciu powinny być wysokiej jakości i pochodzić ze sprawdzonych źródeł.

Barf nie dla nas

Trzeba jednoznacznie powiedzieć, że u nas dieta Barf się nie sprawdziła. Psy po jakimś czas miały permanentne zatwardzenia, co skutkowało ich złym samopoczuciem, a także koniecznością nocnego wstawania, w celu wyprowadzenia ich.

Komentarze są wyłączone.