Kot i czerwony księżyc
Obrazy z kotami – motyw kota na obrazach ściennych
27 kwietnia 2022
Szczęśliwy pies
Obrazy ze zwierzętami – jakie zwierzęta wybieramy na obrazach?
4 października 2022
Stado flamingów

Fototapety z flamingami to bardzo urocza oraz ciekawa opcja, jeśli chodzi o wnętrze naszego pokoju. Flamingi symbolizują zabawę i relaks, co jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Dlatego każdy, kto lubi się, chociaż na chwilę odprężyć, powinien się zaopatrzyć w tapety z flamingami!

Flamingi jako zwierzęcia

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego flamingi są różowe. Różowy kolor wynika z tego, że flamingi pożywiają się bardzo bogatymi w karotenoidy składnikami. Flamingi zamieszkują 3 kontynenty – Afrykę, Azję oraz Europę. W naszym kontynencie najwięcej flamingów spotkamy na wybrzeżach Francji. W Polsce możemy spotkać je przykładowo w gdańskim zoo. Zwierzęta te, są bardzo towarzyskie, przebywają bowiem w tłumach liczących nawet po kilka tysięcy osobników. Flamingi mają nietypowe umiejętności, że jedzą one z głową do góry nogami oraz potrafią zasnąć na jednej nodze. Ciekawostką może być również to, że pióra pod skrzydłami flaminga mają czarny kolor, jest to zauważalne jedynie podczas lotu.

Fototapeta z flamingami w stylu glamour

W charakterystycznych kolorach stylu glamour znajdziemy takie kolory jak biały, czarny oraz różowy. Stąd też delikatne tapety z różowymi bądź białymi flamingami wpasują się idealnie do domu lub mieszkania w takim stylu. Takie połączenie będzie sprawiało wrażenie luksusu oraz na pewno zrobi wrażenie na Twoich najbliższych. W tym stylu stawiamy na elegancje, dlatego szykowne flamingi sprawdzą się jeszcze lepiej. Dobrym dopełnieniem do tego będą białe duże świece, które przymocujemy do szklanych naczyń, robiących efekt świetlnych refleksów.

Czy tapety z flamingami to dobry pomysł do eklektycznego salonu?

Jeżeli lubisz nietypowe zestawienia i kochasz zabawne style, to jest to świetna opcja. Podejmując decyzje o pokoju w stylu eklektycznym, musimy pamiętać o tym, żeby wszystkie elementy były ze sobą spójne. Musimy również skoncentrować się na grze świateł. Salon wykorzystujący kombinację flamingów na fototapetach wraz z sofą w jasnych barwach, na pewno będzie zestawieniem, które umili Ci i twoim znajomym wspólne wieczory i wprowadzi artystyczny nastrój do swojego mieszkania.

Podsumowanie

Jeśli czujesz, że w którymś z twoich pomieszczeń czegoś brakuje, to pozwól się otworzyć na fototapety z flamingami. Jest to ciekawa opcja na zapełnienie pustki oraz dodanie skrzydeł wnętrzu. Gwarantuję, że dane pomieszczenie stanie się o wiele bardziej bezpieczne oraz urokliwe. Mamy nadzieję, że zaczerpniecie z tego inspirację i flamingi zawitają w waszych pomieszczeniach, niezależnie od tego, w jakich są stylach.

Komentarze są wyłączone.