Blog

Posłanie dla psa – level master

Pies na legowisku
Zabierając zwierzaka do domu nie zapomnij zapewnić mu wygodnego, bezpiecznego miejsca do spania. Wielu właścicieli psów pozwala swoim zwierzętom spać w łóżku, ale może to prowadzić do innych problemów, gdy pies urośnie. Upewnij się, że miejsce do spania Twojego zwierzaka jest bezpieczne i wygodne, bez względu na to, gdzie je umieścisz!

Dopasowanie rozmiaru legowiska do wielkości psa

Kiedy nowy szczeniak trafia do domu, nie trzeba kupować mu od razu legowiska, które odpowiada wielkością dorosłemu psu. Szczenięta i tak zwykle niszczą przynajmniej jedno posłanie w swojej karierze. Wybierzmy więc psie legowisko, które spełni swoją funkcję przez dłuższy czas. Do przewidywanych, docelowych rozmiarów dorosłego psa musimy dodać około 15 cm z każdej strony. Są to średnie wymiary legowiska (długość x szerokość), dzięki czemu naszemu pupilowi będzie wygodnie.

Model i kształt posłania dla psa

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów posłań dla psów. Większość z nich to różnego rodzaju materace: okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Istnieją również legowiska typu budki, zamykane od góry. Działają dobrze dla spokojniejszych psów, które są pozostawione same w domu. Zbyt duża przestrzeń z otwartym sufitem może być nie wskazana dla niektórych psów, które lubią być otulone i odseparowane z każdej strony. Takie psy potrzebują legowisk zamkniętych, zadaszonych. Jeśli szukasz sposobu, aby Twój pupil był szczęśliwy i cieszył się wygodą, znajdź miejsce, w którym może bezpiecznie przechowywać ulubioną zabawkę. Psy często niosą swoje zabawki do legowiska – więc wybór budki lub wysokiego sufitu pozwoli im ukryć swoje skarby.

Z jakiego materiału może być wykonane legowisko dla psa

Legowiska dla psów wykonane są z różnych materiałów o różnych formach wypełnienia. Bardzo ważne jest, aby wybrać materiał, który jest łatwy do czyszczenia i przyjazny dla zdrowia Twojego zwierzaka. Przy wyborze legowiska dla psa jest wiele możliwości. Materiał i wypełnienie legowiska ma znaczenie dla wygody psa i budżetu właściciela.

Legowiska dla psów wykonane z naturalnych materiałów, zapewniają psu naturalne, wolne od alergenów środowisko. Posłania te są zwykle droższe, ponieważ są wykonane z droższych materiałów. Te legowiska są zwykle wygodniejsze i mniej drażniące skórę psa.

Wybierając legowisko dla naszego szczeniaka musimy mieć pewność, że będzie ono dla niego bezpieczne – zwłaszcza jeśli ma skłonność do uszkadzania go lub gryzienia. Biorąc to pod uwagę, powinniśmy zdecydować się na większe materiały, które nie mają żadnych łatwych do połknięcia części.

Najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji mebli jest kodura – polimer o wysokiej odporności na wilgoć i ścieranie. Jako tapicerkę powszechnie stosuje się również opcje takie jak skóra, sztruks i zamsz.

Naturalne materiały doskonale nadają się na materiał pościelowy. Są lekkie, oddychające i łatwiejsze do czyszczenia. Jednak nie wytrzymają tak długo, jak materiały syntetyczne. Zastanów się nad swoimi preferencjami przed wyborem posłania dla swojego czworonoga, a następnie zdecyduj, co jest dla Ciebie najlepsze!

Wypełnienie psiego legowiska

Wybierając legowisko dla psa, zwróć uwagę na grubość i izolację. W przypadku dużych psów minimalna warstwa wypełnienia to 7 cm. Wnętrze legowiska powinno zapewniać psu optymalny komfort, równomiernie podtrzymując go podczas snu. Dostępne są na przykład podłoża piankowe i elastyczne poduszki piankowe. Zaletą pianki jest to, że lepiej dopasowuje się do ciała psa. Pianka i gąbka nie ulegają też łatwo uszkodzeniu. Wypełnienia bawełniane są z kolei łatwe do prania i dobrze trzymają kształt, podobnie jak wypełnienia silikonowymi granulkami. Łatwo dopasowują się do ciała psa, ale jeśli pokrowiec ulegnie uszkodzeniu, granulki łatwo wypadają, rozsypują się i nie nadają się do użytku. Może stanowić to również zagrożenie dla psów, które gryzą swoje legowiska. Istnieją również wypełnienia antyalergiczne z silikonu, które pomagają zachować ich kształt i hamują gromadzenie się alergenów na pościeli, ale jest to droższa opcja.

Posłania ortopedyczne dla psa

Szczególnie w przypadku leciwych psów lub dużych psów należy rozważyć legowisko ortopedyczne. Legowiska takie wypełnione są pianką termoczułą o elastycznej charakterystyce, którą można dopasować do ciała psa, zapobiegając trwałym odkształceniom ściółki. Niektóre z nich mają również generator pola magnetycznego, który ma pozytywny wpływ na układ kostny psa. Legowiska dla psów są pełne możliwości wyboru. Biorąc pod uwagę wielkość i potrzeby naszego zwierzaka, będziemy wiedzieć jak dobrać odpowiednią pościel dla każdego psa. Wybierając właściwy model pamiętaj, aby legowisko znajdowało się w miejscu wolnym od przeciągów i z dala od miejsc, którymi najczęściej przechodzimy w domu.

You might be interested in …