Pies na legowisku
Posłanie dla psa – level master
12 marca 2014
Bezdomny pies
Wyprowadzanie psów w schronisku
29 kwietnia 2014
Odpoczynek z psem
Psy uwielbiają dotyk, podobnie jak ludzie. Głaskanie i dotykanie pupila buduje więź i wzmacnia stado, które między gatunkowo tworzymy.

Wprowadzenie: Podstawowe zasady głaskania psa

Jak głaskać psa? Będziesz musiał pieścić psa rękami, pocierając jego sierść długimi pociągnięciami. Zawsze wykonuj płynny ruch, aby nie wywołać instynktownej reakcji obronnej. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest podążanie za naturalną krzywizną kręgosłupa, od nasady ogona do mniej więcej połowy jego grzbietu. Przy każdym pociągnięciu przesuń dłoń w dół po grzbiecie psa, a następnie ponownie w górę pod odpowiednim kątem. Możesz to zrobić kilka razy z jednej strony, zanim zmienisz strony, jeśli chcesz. Należy również delikatnie pocierać pod brodą i za uszami, gdzie są bardziej wrażliwe miejsca do drapania i głaskania.

Całe życie jest energią. Ciało składa się z energii, jedzenie, które jemy, składa się z energii. Celem głaskania psa jest przekazanie mu naszej energii, aby poczuł się spokojny i komfortowy. Można to osiągnąć poprzez głaskanie psa, i masowaniu dłonią włosów na jego głowie i tułowiu. Jednak ważne jest, aby pamiętać, aby nie naciskać na psa przez pocieranie nosa, lub zbyt mocno uszu i pleców, ponieważ może to być dla niektórych psów onieśmielające lub prowadzić do niepokoju.

Czy warto głaskać nieznajome psy w miejscach publicznych?

W miejscach publicznych warto, z pewną dozą ostrożności, głaskać nieznane psy. Możliwe, że ten pies jest czyimś najlepszym przyjacielem i okrutnym byłoby nie okazywać mu czułości, jeśli tego potrzebuje. Istnieje ryzyko ugryzienia lub podrapania, ale w większości przypadków interakcje z nowo poznanymi psami przebiegają dobrze. Jeśli chcesz publicznie pogłaskać nieznanego psa, pamiętaj, że właściciel może cię nie chcieć, jeśli jego pies nie jest przyzwyczajony do poznawania nowych ludzi.

Należy pamiętać, że nie wszystkie psy są przyjazne. Jednak nawet jeśli pies jest przyjazny, może reagować na Twój dotyk inaczej, niż można by się tego spodziewać. Najlepiej zapytać przed pogłaskaniem psa, ponieważ jest wiele osób, które czują się bardzo opiekuńcze w stosunku do swoich zwierząt i nie chcą, aby obcy podchodzili zbyt blisko.

Metody dyscyplinowania upartego psa przez głaskanie

Istnieje wiele podejść do dyscyplinowania upartego psa. Kiedy czujesz się sfrustrowany, łatwo jest wpaść w złość i uciekać się do przemocy. Jednak to nie zadziała w przypadku większości psów, ponieważ nie zrozumieją, że są karane. Wzmacnianie dyscypliny miłością to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia psychicznego i uszczęśliwienie psiaka. Jest to również najlepszy sposób, aby pokazać swojemu psu, jak bardzo go kochasz.

Komentarze są wyłączone.