Blog

Psioprzyjazne miejsce, w którym pracuję

Głaskanie psa
Opiszę Wam jak powinno wyglądać miejsce do pracy przyjazne psom. Chciałabym, żeby każdy psi przewodnik miał możliwość przyprowadzenia do pracy psa i żeby nie był to luksus a codzienność.

Podstawowe zasady przyprowadzania psa do biura

Stworzenie miejsca pracy przyjaznego psom wymaga, stworzenia zbioru zasad, na które wszyscy się umawiamy. Ma to zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom z psami i bez jak i samym psom. Podstawową kwestią, jest to, że psy powinny być zdrowe, zaszczepione i odrobaczone. Pies powinien mieć swoje wydzielone miejsce w biurze. Miejsce powinno być jasno określone być bezpieczne i nie zaburzać ciągów komunikacyjnych. Przykładowo, miskę z wodą dobrze jest położyć na macie antypoślizgowej, która zapobiegnie ewentualnemu wylaniu się wody i stworzeniu kałuży. Pies nie powinien leżeć na biurku, pod samym biurkiem również nie.

Pies w pracy – logistyka i bezpieczeństwo

Jeśli budynek jest wyposażony w zautomatyzowane bramki, warto umożliwić psom i ich właścicielom korzystanie z tzw. dróg ewakuacyjnych. Ponadto jeśli w budynku są windy, dobrze je podzielić na takie, z których można korzystać z psem i takie, które są wolne od psów. Warto też oznakować jakoś w widoczny sposób biuro – informacją, że można w nim napotkać psa, tak, żeby ewentualni goście nie byli zaskoczeni.

Kto chciałby przychodzić do pracy z psem?

Możliwość przyprowadzania psa do pracy jest ważna zwłaszcza dla osób, które nie mają z kim go zostawić w ciągu dnia. Za taki benefit będą wdzięczni single i osoby w związkach, w których oboje z partnerów pracuję. Tak naprawdę to tylko dobra wola i empatia firm ma znaczenie, przy decyzji o stworzeniu miejsca pracy przyjaznego psom. Na szczęście mamy obecnie tzw. rynek pracownica i wielu pracodawców podczas rekrutacji kusi niestandardowymi benefitami, takimi jak właśnie możliwość przyjścia do pracy z psem.

You might be interested in …