Siedzący pies
Wybieg przy Ogrodzie Krasińskich
30 grudnia 2021
Pies zimą
Wiktoria Stilwell Moja Miłość
31 grudnia 2021
Głaskanie psa
Opiszę Wam jak powinno wyglądać miejsce do pracy przyjazne psom. Chciałabym, żeby każdy psi przewodnik miał możliwość przyprowadzenia do pracy psa i żeby nie był to luksus a codzienność.

Podstawowe zasady przyprowadzania psa do biura

Stworzenie miejsca pracy przyjaznego psom wymaga, stworzenia zbioru zasad, na które wszyscy się umawiamy. Ma to zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom z psami i bez jak i samym psom. Podstawową kwestią, jest to, że psy powinny być zdrowe, zaszczepione i odrobaczone. Pies powinien mieć swoje wydzielone miejsce w biurze. Miejsce powinno być jasno określone być bezpieczne i nie zaburzać ciągów komunikacyjnych. Przykładowo, miskę z wodą dobrze jest położyć na macie antypoślizgowej, która zapobiegnie ewentualnemu wylaniu się wody i stworzeniu kałuży. Pies nie powinien leżeć na biurku, pod samym biurkiem również nie.

Pies w pracy – logistyka i bezpieczeństwo

Jeśli budynek jest wyposażony w zautomatyzowane bramki, warto umożliwić psom i ich właścicielom korzystanie z tzw. dróg ewakuacyjnych. Ponadto jeśli w budynku są windy, dobrze je podzielić na takie, z których można korzystać z psem i takie, które są wolne od psów. Warto też oznakować jakoś w widoczny sposób biuro – informacją, że można w nim napotkać psa, tak, żeby ewentualni goście nie byli zaskoczeni.

Kto chciałby przychodzić do pracy z psem?

Możliwość przyprowadzania psa do pracy jest ważna zwłaszcza dla osób, które nie mają z kim go zostawić w ciągu dnia. Za taki benefit będą wdzięczni single i osoby w związkach, w których oboje z partnerów pracuję. Tak naprawdę to tylko dobra wola i empatia firm ma znaczenie, przy decyzji o stworzeniu miejsca pracy przyjaznego psom. Na szczęście mamy obecnie tzw. rynek pracownica i wielu pracodawców podczas rekrutacji kusi niestandardowymi benefitami, takimi jak właśnie możliwość przyjścia do pracy z psem.

Komentarze są wyłączone.