Blog

Wiktoria Stilwell Moja Miłość

Pies zimą

Moja ulubiona trenerka psów to Wiktoria Stilwell. Jest również pisarką i prezenterką telewizyjną. Jest ekspertką od behawiorystyki zwierząt domowych i producentką programu o tresurze psów. Wsławiła się jako zwolenniczka pozytywnych metod i narzędzi, opartych na wzmacnianiu, zamiast stosowania metod wykorzystujących negatywne odczucia i emocje.

Programy telewizyjne Wiktorii Stilwell

Stillwell zaczynała jako aktorka i jest dyplomowaną aktorką teatralną. Jednak później jej zainteresowania skręciły ku psom. prowadząć programy telewizyjne jednak mogła wykorzystać wcześniejszy aktorski warsztat i połączyć z nową pasją. Program, który przyniósł jej sławę to “It’s me or the Dog”, kręcony był w latach 2005 – 2021 i został wyemitowany w przeszło 125 krajach, stając się bramą do światowej popularności trenerki. W programi Stilwell pomaga zwierzętom z problemami w zachowaniu i uczy ich opiekunów jak sobie radzić z trudnościami za pomocą pozytywnych metod. Jej metoda to najpierw obserwacja psa i opiekunów, potem diagnoza, opinia o źródle problemów i najważniejsza część, czyli wspólna praca w celu przywrócenia równowagi.

Pozostała działalność Wiktorii Stilwell

Poza produkcją wspomnianego programu, Wiktoria Stilwell brała udział lub produkowała wiele innych form telewizyjnych, napisała kilka książek oraz prowadzi szeroką działalność edukacyjną i charytatywną. Przez lata nie posiadała własnego psa, ze względu na dużą ilość podróży zagranicznych. Później adoptowała ze schroniska psy w podeszłym wieku.

You might be interested in …