Pies na górskiej wycieczce
Psioprzyjazny, czy pozwalający na wszystko
3 maja 2021
Pies na wycieczce nad wodą
Wycieczki z psem – dlaczego warto podróżować z pupilem?
4 maja 2021
Święta roślin, zwierząt i przyrody
W ciągu roku jest stworzyliśmy wiele okazji, żeby okazać swoją wdzięczność i przywiązanie do roślin, zwierząt i całej przyrody. Prawdę mówiąc, jako naczelny gatunek żyjący na tej planecie powinniśmy celebrować możliwość współistnienia przez cały rok, ale dobre jest i te kilka dnie, które przypominają nam, o ziemi, która nas żywi i zwierzęcych przyjaciołach.

Święta roślin

Rośliny nas żywią jako gatunek i dają nam tlen. Bez roślin, nie ma nas i nie ma życia na ziemi. W dzisiejszym coraz bardziej zdigitalizowanym świecie ważne jest, żeby dbać o równowagę w przyrodzie i nie prowadzić rabunkowej gospodarki. Choćby dosadzać drzewa, które zużywamy. W Ameryce Północnej obchodzone jest zwykle 22 lutego. Obchodząc Dzień Roślin, ludzie promują sadzenie i posiadanie roślin w ogrodach, parkach i lasach. Rośliny mogą zapewniać cień lub pełnić funkcję barier dźwiękowych, mają właściwości lecznicze, chłodzą nas latem swoim cieniem, a zimą ciepłem.

Wybrane święta związane z roślinami, przyrodą i naturą:

  • 20 maja – Fascynujący Dzień roślin,

  • 22 kwietnia – Dzień Ziemi

  • 21 maja – Dzień Natura 2000

Święta zwierząt

Ideą Animal Day jest uczczenie roli zwierząt na naszej planecie i ich znaczenia w naszym życiu. W tym dniu musimy upewnić się, że każde zwierzę otrzyma prawa, na jakie zasługuje. Poszczególne kraje świętują dzień zwierząt w różne dni w roku. Na przykład Japonia świętuje to 3 listopada, a w Polsce Dzień Praw Zwierząt obchodzimy 22 maja.

Dzień Natury

Dzień Natury to międzynarodowy dzień działań na rzecz środowiska. To dzień, w którym ludzie na całym świecie spotykają się, aby świętować i dbać o naszą planetę. Pierwsze oficjalne obchody tego dnia miały miejsce w 2002 roku, kiedy sześć krajów zawarło międzynarodowe porozumienie, aby obchodzić ten dzień 4 października każdego roku. Dziś ponad 150 krajów zgodziło się co roku obchodzić Dzień Natury.

Dzień Psa

Psy to nasi najlepsi przyjaciele. Zawsze są lojalni wobec swoich panów. Tak więc pierwsze w historii psie święto obchodzono 29 kwietnia tego roku. 29 kwietnia to coroczny Dzień Psa Animal Planet. To dzień świętowania najlepszego przyjaciela człowieka i naszej wyjątkowej relacji z psami, bo tak jak ludzie potrzebują psów, tak psy ludzi. W Polsce obchodzimy 26 sierpnia Międzynarodowy Dzień Psa.

Dzień Kota

Ponieważ światowa populacja kotów nie jest liczona w żadnym spisie, trudno jest określić, ile jest kotów na świecie. Szacunki wahają się od 600 milionów do ponad 1 miliarda. Niezależnie od tego, koty są tak popularne, że w kalendarzu mają nawet własne wakacje.

30 kwietnia jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Kota od 2002 roku. Część dochodów od firm włączających się do tej akcji – zostaje przekazana organizacjom zajmującym się dobrostanem tych zwierząt. Data została wybrana, ponieważ 30 kwietnia tego roku zaobserwowano, że w Internecie jest więcej zdjęć kotów niż w jakimkolwiek innym dniu w roku.

Część ludzi świętuje Międzynarodowy Dzień Kota, kupując nowe obroże dla kotów i rozwieszając dekoracje wokół swojego domu dla swoich futrzastych kocich przyjaciół. Niektórzy nawet tego samego dnia, jeśli mają taką możliwość, adoptują nowe koty do swoich domów! Kolejny Dzień Kota to święto, które obchodzone jest w różne dni na całym świecie, aby uczcić koty. Celem tego dnia jest okazanie wdzięczności dla kotów przez ich właścicieli, innych ludzi i ogół społeczeństwa. Historia:

To święto zostało po raz pierwszy zaproponowane w 2009 roku przez Jodie Hunt, aby uczcić jej kota Pooky’ego. Został on podchwycony przez różne kanały mediów społecznościowych, aby promować ten pomysł. W tym czasie został również wypromowany w programie Animal Planet „Mój kot z piekła rodem”, a także wspomniany w gazecie The Huffington Post.

W części krajów Międzynarodowego Dnia Kota, który obchodzony jest 8 sierpnia. Międzynarodowy Dzień Kota został po raz pierwszy wprowadzony w 2002 roku przez grupę zajmującą się prawami zwierząt o nazwie International Society for Animal Rights (ISAR). Stworzyli go z zamiarem uczczenia naszych zwierząt towarzyszących i szerzenia świadomości na temat opieki nad zwierzętami. W Polsce Światowy Dzień Kota obchodzimy 17 lutego.

Komentarze są wyłączone.