Blog

Wycieczki z psem – dlaczego warto podróżować z pupilem?

Pies na wycieczce nad wodą
Gdy tylko spotkasz swojego futrzanego przyjaciela, zdajesz sobie sprawę, że jest idealnym towarzyszem podróży. Zawsze cieszą się, że Cię widzą, dzielą Twoją ekscytację z nowych przygód i nigdy nie narzekają na niewysypianie się.

Jednak podróżowanie z czworonożnym przyjacielem wymaga pewnych przemyśleń i przygotowań. Pierwszą kwestią jest to, czy Twój pies może podróżować samolotem. Niektóre linie lotnicze zezwalają na zwierzęta domowe, ale inne nie. Jeśli chcesz mieć pewność, że możesz zabrać zwierzęta ze sobą do samolotu, najlepiej wcześniej zrobić rozeznanie i upewnić się, że są one dozwolone w wybranej przez Ciebie linii lotniczej.

Drugą kwestią jest to, czy mogą bezpiecznie i nieruchomo podróżować w samochodzie przez wiele godzin, czy też powinny mieć możliwość swobodnego poruszania się. Dla wielu zwierząt poczucie zamknięcia w samochodzie nawet przez kilka godzin może być bardzo stresujące. Dzieje się tak, ponieważ wiele zwierząt czuje się niekomfortowo w ciasnych przestrzeniach. Niektóre psy są tak zdenerwowane, że nie jedzą ani nie piją podczas podróży autem, dlatego ze względu na dobro czworonogów należy podczas podróży robić częste przerwy.

Największe wyzwania związane z podróżowaniem z psami

Podróżowanie ze swoim zwierzakiem było kiedyś udręką. Nie tylko musiałeś znaleźć zakwaterowanie dla siebie i swojego futrzastego przyjaciela, ale przez to, że miejsc przyjaznych psom było mniej, sama wędrówka była dłuższa. Na szczęście istnieje obecnie wiele hoteli przyjaznych psom, podobnie schronisk w górach, które oferują udogodnienia dla zwierząt. Jeśli planujesz podróż ze swoim pupilem, pamiętaj o tych wskazówkach, aby podróż przebiegła tak płynnie, jak to tylko możliwe.

Wiele osób uwielbia zabierać ze sobą psy na wakacje. Może to być wspaniałe doświadczenie łączące i doskonały sposób na spędzenie razem czasu, ale może również stanowić wyzwanie, jeśli nie zostanie odpowiednio zaplanowane. Być może zadajesz pytania takie jak: Gdzie będę z psem spać? Jak piec powinien zachować się na górskim szlaku i czy musi być na smyczy? Jeśli przykładowo planujesz wędrówkę po jednym z parków narodowych, sprawdź w internecie aktualnie obowiązujące zasady. Do większości parków narodowych nie wolno wprowadzać zwierząt, jednak są wyjątki i np na niektóre szlaki Gór Stołowych, czy do Doliny Chochołowskiej w Tatrach – można wprowadzać psy na smyczy. W Pienińskim Parku Narodowym, można chodzić z psem tylko w wyznaczonych miejscach, jednak listy tych miejsc nie da się znaleźć. Bez problemu można poruszać się z czworonogiem w Małych Pieninach, w Wąwozie Homole, czy Rezerwacie Białej Wody.

Sprzęt, który musisz spakować dla swojego psa w górach

Góry to nie miejsce na popołudniowy spacer psa. To surowe środowisko, nawet bez zagrożenia ze strony dzikich zwierząt trzeba dobrze się przygotować na tego typu wyprawę.

Jeśli Twój pies szybko się męczy, albo jest lękliwy możesz skorzystać z plecaka dla psów. Wbrew pozorom, nie chodzi o placek, który zakładamy na plecy psa, tylko na swoje, a pies znajduje się w środku jak dziecko w nosidełku. Najważniejszą cechą plecaka na psa, jest jego wygoda dla człowieka i dopasowanie do wielkości psa.

5 najlepszych wskazówek dotyczących wędrówek z psem

Wędrówki z psem to świetny sposób, aby zapewnić mu trochę ruchu i świeżego powietrza. Jednak przed wycieczką warto się dobrze przygotować. Dlatego zebraliśmy nasze 5 najlepszych wskazówek dotyczących wędrówek z psem, abyś mógł spokojnie wchodzić w dzicz!

  1. Zabierz wystarczającą ilość wody dla siebie i swojego psa!
  2. Uważaj na kleszcze
  3. Uważaj na przegrzanie – przyjmuj dużo wody i regularnie odpoczywaj
  4. Korzystaj z wytyczonych szlaków
  5. Skontaktuj się z mieszkańcami, jeśli masz wątpliwości co do aktualnych warunków na szlaku lub dzikiej przyrody

5 sposobów, aby Twój pies był bezpieczny i szczęśliwy na szlaku

Jako właściciel zwierzaka chcesz mieć pewność, że Twój pies będzie miał tak samo fajne i przyjemne wspomnienia z wędrówek jak i ty. W tym akapicie omówimy pięć sposobów, dzięki którym Twój pies będzie szczęśliwy i bezpieczny na szlaku.

  1. Upewnij się, że masz niezbędny sprzęt przed wyruszeniem na wędrówkę ze swoim pupilem.
  2. Wybierz szlak w pobliżu strumienia ,aby Twój pies miał wystarczająco dużo nawodnienia na cały dzień.
  3. Zabierz ze sobą lekkie składane naczynie lub miskę, aby móc po drodze napoić psa w sytuacji awaryjnej.
  4. Miej wystarczająco dużo jedzenia dla siebie i swojego psa.
  5. Środki bezpieczeństwa – czyli wytrzymała smycz i w razie czego kaganiec.

You might be interested in …