Plaża w Białogórze
Białogóra
30 grudnia 2021
Siedzący pies
Wybieg przy Ogrodzie Krasińskich
30 grudnia 2021
Pies w kawiarni
W Polsce to właściciel decyduje, czy do kawiarni można wchodzić z psem czy kotem. Sanepid nie określa zasad, zgodnie z którymi zwierzęta mogą znajdować się w restauracjach lub kawiarniach, więc zakrywanie się personelu w danym miejscu przepisami jest tylko wymówką.

Na obiad z psem

Decydując się na sprowadzenie psa na teren, opiekunowie psów powinni muszą pamiętać o zasadach dobrych manier. Etykieta dotyczy zarówno właścicieli, jak i ich pupili. Przede wszystkim pies przeszkadzać innym gościom np głośnym szczekaniem oraz zachowywać się agresywnie. Mile widziane są psy, które mogą leżeć obok swoich opiekunów i czekając odpoczywać. Koniecznie zaopatrz się w koc lub matę, aby pies mógł się wygodnie położyć. Pies w lokalu musi zachowywać się spokojnie, warto mieć się na baczności i uważać, aby nie był agresywny w stosunku do innych klientów. Wiele osób kocha psy i chętnie pozna się i pogłaska naszego pupila, ale nie wszyscy goście muszą być mili, należy to uszanować. Dobrym pomysłem jest również wytrzeć psu łapy zanim wejdziemy do środka, zwłaszcza gdy aura nie sprzyja i jest wilgotno. Niektóre miejsca przyjmują tylko psy na podwórku lub tylko małe psy. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dana lokalizacja akceptuje psy, najlepiej zadzwonić wcześniej i upewnić się.

Zakupy z psem

Gorąco, zabierz psa na zakupy – tak reklamował się jeden z dużych marketów. Coraz więcej sklepów w Warszawie nie ma nic przeciwko trzymaniu psów na swoim terenie, szczególnie podczas upalnych dni, z którymi ostatnio się borykamy. Sklepy przyjazne dla czworonogów zezwalają właścicielom przywieźć swoje zwierzęta, ale na określonych warunkach. Psy muszą być na smyczy, w kagańcu i trzymane w odpowiedniej odległości od innych klientów. To najemcy decydują, czy do danego sklepu można wejść z psem. Dlatego lepiej zapytaj sprzedawcę lub pracownika ochrony. Nawet jeśli jest na to przyzwolenie, to i tak warto zachować zdrowy rozsądek i empatię dla innych. Niestety, czasem podczas lunchu z psem zdarzają się też kłopotliwe sytuacje. Są ludzie, którzy psy kochają, a są tacy co nie do końca, dlatego musimy wczuć się i zrozumieć tych, którzy z różnych powodów obecność naszego psa może przeszkadzać.. Zamiast się kłócić, znajdźmy miejsce, w którym naszego psiego przyjaciela przywita obsługa i goście. Liczę na to, że będzie przybywać nowo powstałych miejsc przyjaznych dla psów, w i obecnie istniejące oswoją się z czasem z takimi klientami.

Komentarze są wyłączone.