Blog

Białogóra

Plaża w Białogórze
Białogóra to miejscowość wypoczynkowa, jedna z pereł Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, otoczona lasem, położona pomiędzy Łebą a Karwią, około 1,5 km od wybrzeża. Od Bałtyku dzieli ją sosnowy o szerokości 800 metrów, a obok znajduje się gęsto zalesiona wydma, od którego wieś Białogóra wzięła swoją nazwę.

Plaża w Białogórze

Plaża Białogórska jest szeroka, piaszczysta i nie zatłoczona. W okresie letnim działa tam strzeżony kąpielisko. Do plaży prowadzi asfaltowa droga, a ostatnia część ścieżki prowadzącej na plażę biegnie promenadą. W Białogórze i okolicach znajduje się wiele szlaków i tras do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Białogóra to ciekawe miejsce na spędzenie rodzinnego urlopu. Mimo, że, żeby dostać się z samego centrum Białogóry do bałtyckiej plaży będzie około 1,5 km, droga tam biegnie przez las i jest bardzo przyjemna. Do plaży w obrębie Białogóry prowadzą dwie różne drogi. Pierwsza prowadzi ulicą Morską, która jest wykonana z astaltu i można nią podjechać bryczką, rowerem lub hulajnogą i pozostawić na niewielkim strzeżonym parkingu. Druga ścieżka na plażę prowadzi przez las będący częścią Rezerwatu Przyrody Białogóra od strony ulicy Plażowej. Plaża Białogóra to największa atrakcja tego spokojnego miasteczka. Białogóra może pochwalić się dość dużą piaszczystą plażą, a przede wszystkim nie zatłoczoną, z wystarczającą ilością miejsca do plażowania dla wszystkich.

Rezerwat Przyrody w Białogórze

Rezerwat Przyrody w Białogórze jest polecany tym, którzy chcą cieszyć się świeżym powietrzem w bogatym środowisku naturalnym i blisko morza, powinni udać się do Rezerwatu Białogóra, położonego na północ od wsi. Należący do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jego misją jest ochrona unikalnej populacji wydm porośniętych lasami i rzadkimi gatunkami roślin, liczącej około 80 gatunków. Sanktuarium jest miejscem gniazdowania żurawi, które można znaleźć w ruchu. Rezerwat o powierzchni 211 hektarów jest jednym z zaledwie dwóch miejsc w Polsce, gdzie rosną wielopędowe i gruboziarniste gatunki brunatne. Wędrówki po okolicy i szum morza mogą być atrakcją dla wielu miłośników morskich pejzaży.

Trasy Nordic Walking w Białogórze

Park Blisko 32 kilometry tras o stopniu trudności dostosowanym do zaawansowania entuzjastów Nordic Walking to najlepsza wizytówka Białogórskiego Nordic Walking Park. To nie tylko park, ale też specjalnie dostosowana sieć szlaków, które przecinają się, łączą i w niektórych miejscach pozwalają na swobodne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi etapami i odcinkami. Zaawansowani sportowcy z pewnością skorzystają z najdłuższych i najbardziej wymagających tras. Początkujący również znajdą dla nich najlepsze rozwiązanie, stopniowo wydłużając długość treningu. Niewątpliwym atutem tras jest ich widoczne oznakowanie, jak na najlepszych trasach w Europie. Znajdują się tam również tabele z przydatnymi informacjami: jak przygotować i zakończyć sesję, czyli rozgrzewka, przykłady ćwiczeń rozciągających. Na boisku znajdują się również pulsometry. Spacerując drogami mieliśmy okazję poznawać florę i faunę lasów na specjalnie przygotowanych tablicach.

You might be interested in …