Blog

Miejski parkour w wykonaniu psa

Pies parkourowiec
Co to jest parkour? Czy parkour do tylko domena ludzi, czy psy też mogą trenować parkour? Przeczytaj!

Parkour znaczy mniej więcej – sprawne i błyskawiczne pokonywanie przeszkód – wspinanie się i wskakiwanie na nie. Pochodzi z Francji i jest praktykowany w miastach, gdzie przeszkód, w postaci, murków, balkonów, mostów, dachów i rur jest najwięcej. Parkour to nie tylko wspinanie się, ale także umiejętność bezpiecznego upadku, podczas którego ciężar i pęd zamiast zderzeniem, kończą się efektownym padem, przewrotem, saltem, fiflakiem czy innym backflipem. To jeśli chodzi o ludzi. Ale efektywne akrobacje potrafią wykonywać również psy.

Psi parkour

Psy też uwielbiają wskakiwać na różne przeszkody. Kochają wyzwania i akrobacje. Jeśli ogólny stan zdrowia psa jest ok, można nauczyć go efektownych parkourowych sztuczek. Potrzebna jest do tego motywacja i odpowiedni trening. Po szkoleniu niektóre psy są w stanie wspiąć się z rozpędu na drzewo i w locie chwycić wiszącą na wysokości ok 5 metrów zabawkę. Albo przeskoczyć z jednego murku na drugi, pokonując imponującą odległość. Jednym z popularnych trików powstałych dzięki współpracy psa i trenera jest odbicie się od pleców kucającego trenera, który dodatkowo wstaje i wzmacnia wyskok psa, a następnie przy pomocy kilku odbić, pokonanie wysokiego muru, lub wskoczenie na dach budynku.

Pies i jego pan parkourowiec

Pies parkourowiec bardzo często ma również swojego pana parkourowca. To jego pan miłośnik parkouru dba o jego sprawność, skoczność energię i chęć do wspólnej zabawy. W internecie można znaleźć filmiki, gdzie pies wspólnie ze swoim panem pokonuje przeszkody, przeskakuje murki, poręcze na rowery, drzewa, żywopłoty, a frajdę z tej zabawy obaj mają niebywałą.

You might be interested in …