Blog

Najciekawsze psie linki – luty 2015

Pies z piłką
Przydatne, poruszające i słodkie artykuły, które przeczytałam w lutym.

W dawnych czasach na szpalcie po prawej stronie znajdował się spis blogów, które czytam. Lista w tzw. międzyczasie rozrosła się do niebotycznych rozmiarów, zajmując milion miejsca na blogu, dlatego zdecydowałam się ją wyłączyć. Jedna osoba narzekała nawet na taki obrót sprawy w styczniowej ankiecie :). W zamian wracam teraz z co miesięcznym spisem linków do wpisów na blogach, które wniosły coś ważnego do mojego psiego życia. Z racji specyfiki tego zestawienia będę podróżować częściej po nowych blogach w poszukiwaniu interesujących treści, na co już się bardzo cieszę 🙂

1. Psie wędrówki – Nie szata zdobi karmę

Fado w konsultacji z Braćmi Chart stworzył opis produkcji psiej karmy – czym się różni wytworzenie karmy suchej, od mokrej w puszkach i batonów w folijkach.

2. Pies Berek – Mój pies nie używa kagańca

Pewnie, żaden pies sam go sobie nie nakłada. Ale co ty próbujesz udowodnić nie przestrzegając przepisów komunikacji miejskiej? Twój pies jest łagodniejszy niż pozostałe? A może prawo Ciebie nie dotyczy?

3. Polona – Zaginione psy w XVIII Warszawie

Przegląd Cyfrowej Biblioteki Narodowej ma swojego bloga, a na nim przegląd ogłoszeń o zaginionych psach, jakie dawano do warszawskich gazet w czasach kiedy wierzono w chorobę kołtuna.

4. Śledź też pies – Psiarzu nie jesteś sam

Czyli to, co dręczy nas w zachowaniach innych psiarzy. „Ale mój pies jest mały…”, „Ja nie potrzebuję smyczy na spacerze…”, „On chce się tylko przywitać…”. Brzmi znajomo?

5. My Heart Chakra – Tu mieszka psiarz

Uroczy wpis o tym po czym poznać obecność psów w mieszkaniu. U Heart Chakry goście już w przedpokoju mogą zorientować się po szeleczkach wiszących na psim haczyku oraz grafice „Keep calm and walk the dog”. Jeśli odważą się zajrzeć dalej, ich oczom ukażą się kolejne psie gadżety.

6. Niuchacz – Spis piłek do ćwiczeń z psem

Ćwiczenia z psami na piłkach rehabilitacyjnych stają się coraz popularniejsze. Tutaj znajdziecie porady i wskazówki dla początkujących – jak wybrać piłkę, w jaki sposób dobrać ćwiczenia oraz daty seminariów piłkowych na rok 2015.

7. LifeManagerka.pl – wpływ psa na zdrowie

O tym ile zalet dla naszego organizmu ma okoliczność posiadania psiaka i zajmowania się nim w należyty sposób. Samo zdrowie!

8. Nie Taki Pies – Właściciel psa to cham?

Asia zwróciła uwagę Państwu, którzy zostawili Jack Russela na pół godziny pod przychodnią. Zgadniecie z jaką reakcją się spotkała? Podziwiam ją, że się nie tylko zainteresowała losem pozostawionego samemu sobie psiaka, ale także odważyła się powiedzieć głośno co myśli o zachowaniu pary z dzieckiem.

9. Futra Specjalnej Troski – Karma MANK

Wahałam się czy wstawiać ten link, bo nie lubię robić reklamy produktom, których nie cenię. Zdecydowałam się jednak, bo wiem ile Karolinę kosztowało napisanie tej recenzji, jak fatalnie układała się współpraca z producentem i jak wątpliwe są jego wyjaśnienia. Ku przestrodze.

You might be interested in …