Blog

Test sprzątamy po psie – torebka psie sprawy

Dziewczyna z psem
Co to jest torebka Psie Sprawy Warszawy? Co zawiera? Co znajduje się w torebce psie sprawy? Gdzie ją można dostać? Czy jest bezpłatna? Dowiesz się z artykułu

Co to jest torebka Psie Spawy Warszawy?

Psie Sprawy Warszawy to torebka na nieczystości po pieskach, przeznaczona do sprzątania odchodów psa na spacerze. Jest to element programu miejskiego Biura Ochrony Środowiska, który ma na celu zwrócić uwagę właścicieli psów na konieczność sprzątania po swoim psem, ułatwiając im to i komunikując w pozytywny sposób. Szczegółowym celem akcji, jest przekonanie właścicieli psów do sprzątania od razu po powstaniu nieczystości.

Co zawiera torebka Psie Sprawy Warszawy?

Torebka Psie Sprawy Warszawy zawiera elementy ułatwiające sprzątnięcie psich odchodów. W środku znajdują się

  • Papierowa tacka z zagiętymi brzegami służąca do nałożenia kupy.
  • Jednorazowa foliowa rękawiczka, którą również możemy sprzątnąć kupę po swoim psie
  • Sama torebka papierowa, do której wkładamy za pomocą rękawiczki bądź tacki – kupę psa.

Gdzie można dostać torebkę? Czy jest bezpłatna?

Tak, torebka jest bezpłatna – można ją dostać, w każdym miejskim kiosku sieci RUCH S.A. Łącznie dla mieszkańców Warszawy, przygotowano 260 tysięcy takich zestawów – i jest to bardziej sygnał mający na celu promocję dobrych nawyków wśród właścicieli psów niż zaspokojenie pełnego spektrum ich potrzeb w temacie zestawów do sprzątania nieczystości. Problem ze sprzątaniem kup jest regularnie sygnalizowany władzom miejskim i podnoszony na forach i grupach dyskusyjnych w internecie. Trzeba pamiętać, że nikt za nas, właścicieli psów, tego nie zrobi i że to w naszym interesie leży utrzymanie czystości w parkach na ulicach miasta, po to żeby wszystkich żyło się przyjemniej.

You might be interested in …