Blog

Neon dog

Pies w kamizelce

Są gadżety dla zwierząt, których przydatność można, delikatnie mówiąc kwestionować, np: perfumy dla psów, dzwoneczek dla kota, ale są też takie, które pomagają i usprawniają codzienny proces opieki nad czworonogiem. Do której grupy zaliczymy kamizelki odblaskowe dla psów? Przeczytaj w poniższym artykule.

Co to jest neon dog?

Neon dog to firma produkująca gadżety dla psów – specjalne odblaskowe kamizelki podobne do tych jakich używamy na drogach, kiedy zepsuje nam się auto, albo takie, których używają motocykliści i rowerzyści, żeby być bardziej widocznym. Dla psów są to kamizelki specjalnie dopasowane do ich budowy i zawierające różne hasła, właściwe dla tego jednego, konkretnego psa. Hasła są w języku angielskim, ale gdyby przetłumaczyć je na język polski mogło by to brzmieć miej więcej tak: “potrzebna przestrzeń – porywczy pies”, “pies ratunkowy w trakcie treningu”, czy “bądź cicho i nie podchodź”. Ma to na celu zapewnić spokój naszemu pupilowi i bezpieczeństwo ewentualnym chętnym do pogłaskania go znienacka na spacerze, podczas kiedy on nie ma na to ochoty.

Dlaczego odblaskowe kamizelki dla psów mogą się przydać?

Po pierwsze sam widok psa ubranego w kamizelkę odblaskową, jest tak dziwny, że nawet bez czytania napisu może spowodować, że intruz się zatrzyma i nie podejdzie do naszego psa w niewłaściwym momencie. Po drugie – wygląda to ciekawie i może stanowić pretekst do nawiązania nowej psioprzyjaznej znajomości. Po trzecie: przeczytanie napisu na kamizelce odblaskowej dla psa daje jasną informację, czego można się spodziewać i czy podejście do psa jest bezpieczne czy nie. Oczywiście zdaniem właściciela, wszak pies to odrębna istota i może mieć swoje zdanie na ten temat w danej chwili. Ostatnią wartą wspomnienia zaletą używania kamizelek odblaskowych, która jest wspólna, obojętnie czy kamizelkę nosi pies czy człowiek – jest po poprawa widoczności. Wyobraź sobie sytuację, w której pies który uciekł i przybywa w rejonie ruchliwej ulicy ma kamizelkę odblaskową – jest bardziej widoczny i ma zdecydowanie większe szanse przetrwania niż bez niej. Drugi przypadek – podczas spaceru na gęstych terenach zielonych – pies zaginął w krzakach czy szuwarach, w kamizelce znów będzie bardziej widoczny – a jeśli masz ze sobą latarką – to wystarczy, że namierzysz go promieniem światła z latarki i mamy pieska widocznego jak na dłoni.

Kamizelki odblaskowe dla psów – posumowanie.

Wiele jest gadżetów dla psów, Część zupełnie nieprzydatna, część przydatna bardzo. Kamizelki odblaskowe dla psa zaliczyłbym do tej drugiej grupy, zwłaszcza, jeśli nasz pupil ma charakterek i nie zawsze ma ochotę na nawiązywanie nowych znajomości z obcymi osobami czy innymi psami na spacerze. No właśnie – taka kamizelka to też informacja dla innych właścicieli psów, czy podejście do nas ze swoim czworonogiem do dobry pomysł, czy nie.

You might be interested in …